3 liga grupa 3. MKS Kluczbork - Foto-Higiena Gać 5:0

Paweł Sładek
MKS Kluczbork nie zatrzymuje się.
MKS Kluczbork nie zatrzymuje się. Wiktor Gumiński
MKS Kluczbork z kolejnym zwycięstwem. Biało-niebiescy rozgromili Foto-Higienę Gać 5:0, ustanawiając swoje najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

MKS dominował od początku, do końca spotkania. Bez wątpienia takiej postawy oczekuje się po drużynie, która jeszcze kilka tygodni temu była narażona na spadek. Outsider ligi Foto-Hgiena Gać pozostała bez szans z wyżej notowanym rywalem.

Kontrola boiskowych wydarzeń miała swoje przełożenie na bramki, które sypały się jak z rękawa. Wynik w 12. minucie otworzył Kacper Jóźwicki, a przecież nie była to pierwsza groźna okazja gospodarzy, gdyż wcześniej swojej szansy nie wykorzystał Dominik Lewandowski. Na tym podopieczni Tomasza Chatkiewicza nie poprzestali. W 37. minucie prowadzenie podwyższył Marcin Przybylski, celnie uderzając z dystansu.

Po przerwie miejscowi również nie spuścili z tonu. Minęło 17 minut drugiej części spotkania i MKS ponownie udowodnił swoją wyższość. Podanie Lucjana Zielińskiego skrzętnie wykorzystał Przybylski, który tym samym zaliczył dublet. Dosłownie chwilę później asystent przy bramce na 3:0 Zieliński sam posłał piłkę do siatki. Do końca spotkania pozostało nieco ponad 20 minut, ale MKS się nie zatrzymywał, co miało swoje odzwierciedlenie w… golu autorstwa Zielińskiego.

MKS Kluczbork – Foto-higiena Gać 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jóźwicki – 12., 2:0 Przybylski – 37., 3:0 Przybylski – 62., 4:0 Zieliński – 67., 5:0 Zieliński – 89.
MKS: Grzesiak – Staszkiewicz (46. Mucha), Błaszkiewicz, Krzyśków, Szota – Gajda (69. Moś), Naharebecki (75. Chmielowiec), Jóźwicki (75. Nykiel), Lewandowski (69. Jaworski) – Zieliński, Przybylski
Żółte kartki: Staszkiewicz – Bąk, Jaroszyński, Szymczyk