3 liga. MKS Kluczbork - Odra Wodzisław Śląski 2:4

Paweł Sładek
MKS Kluczbork – Odra Wodzisław Śląski 2:4 (1:2)
MKS Kluczbork – Odra Wodzisław Śląski 2:4 (1:2) Karina Trojok
W 31. kolejce 3 ligi 3 grupy MKS Kluczbork uległ Odrze Wodzisław Śląski 2:4. Porażka w meczu za sześć punktów sprawiła, że dystans kluczborczan do strefy spadkowej zmniejszył się do zaledwie punktu.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że zwycięstwo w kolejnym spotkaniu może wywindować MKS na 11. lokatę. Bardzo duży ścisk w tabeli sprawia, że każdy punkt może się okazać na wagę złota, bo w bezpośredniej strefie zagrożenia spadkiem widnieje aż sześć drużyn.

Tym ważniejszy był sobotni mecz z Odrą, która opuściła miejsce zapewniające jej grę w 4 lidze. Goście z pewnością czuli na sobie presję, która objawiła się „walką o swoje” od pierwszych minut. To było powodem sprokurowania rzutu karnego, który na bramkę zamienił Artur Gać. MKS nie pozostał jednak dłużny swoim rywalom, i za sprawą Kacpra Jóźwickiego odpowiedział fenomenalnym strzałem zza pola karnego, doprowadzając do remisu. Niemniej na przerwę to goście schodzili z podniesionymi głowami i korzystnym dla siebie rezultatem 2:1.

Po przerwie trudno jest odmówić miejscowym konstruowania ataków i prób zagrożenia bramce Dawida Witka, ale to Odra była bardziej skuteczna w polu karnym rywala, dzięki czemu po 30 minutach drugiej połowy de facto zapewnili sobie zwycięstwo, strzelając czwartego gola. Co ważne, wodzisławianie grali w 10 po czerwonej kartce dla Radosława Kruppy w 57. minucie. Kluczborczanie mogli zachować się lepiej w obronie, natomiast trudno nie odnieść wrażenia, że mieli pecha przy wykańczaniu akcji. W końcu nie często strzela się trzykrotnie w obramowanie bramki przeciwnika.

Okazja do rehabilitacji biało-niebieskich nadarzy się 4 czerwca z Miedzią II Legnica, będącej w tej chwili na bezpiecznym, 5. miejscu w tabeli.

Bramki: 0:1 Gać – 7., 1:1 Jóźwicki – 19., 1:2 Wenglorz – 35., 1:3 Czuban – 52., 1:4 Piejak – 75., 2:4 Błaszkiewicz – 81.
MKS: Grzesiak – Krzyśków, Błaszkiewicz, Mucha (83. Staszkiewicz), Szota – Jaworski (46. Nemtinov), Naharebecki (83. Chmielowiec), Jóźwicki, Lewandowski (62. Begar) – Zieliński, Przybylski (62. Nykiel)
Żółte kartki: Nemtinov – Kruppa (2 kartki)
Czerwona kartka: Kruppa – 57.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0