Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie chce zbudować kociarnię i dom dla starych zwierząt

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Podopieczni wołczyńskiego azylu
Podopieczni wołczyńskiego azylu Azyl Psów Zapomnianych
Stowarzyszenie z Wołczyna prowadzi zbiórkę internetową na budowę Kociarni i Staruszkowa. Można wpłacić darowiznę lub podarować materiały budowlane.

- W naszym azylu mamy miejsce dla psów, a nie ma miejsca dla kotów. Tymczasem tylko w tej chwili mamy pod opieką 15 bezdomnych kociaków! Są ciągle upychane po tymczasowych domach lub po prostu z powrotem wypuszczane z braku miejsca - mówi Katarzyna Zalewska, założycielka Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie.

Najbliższe schroniska są w Opolu oraz w Paryżu (nie w stolicy Francji, tylko w wiosce położonej w gminie Pokój), ale to daleko, poza tym miejsca tam są ograniczone.

- Do tego schronisku w Opolu przyjmuje tylko zwierzęta, za które płaci miasto Opole. My u siebie mamy zwierzaki nie tylko z Wołczyna, ale także z ościennych gmin z terenu powiatów: kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego - dodaje Katarzyna Zalewska. - Dlatego chcemy zbudować Kociarnię i Staruszkowo, ale potrzebujemy pomocy darczyńców.

Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie działa od czterech lat.
- Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu lokalnej społeczności i sponsorów udało nam się ogrodzić cały teren oraz wybudować 11 kojców. Tylko że są to kojce zewnętrzne, świetnie w ciepłe dni, ale zimą nie są to dobre warunki starych, schorowanych psów oraz dla szczeniaków - dodaje Katarzyna Zalewska.

Dlatego powstał pomysł budowy Kociarni i Staruszkowa. Projekt jest już gotowy. W Wąsicach koło Wołczyna zbudowany ma zostać budynek z kilkoma ocieplonymi boksami dla zwierząt. Tam przeniesiony zostanie cały azyl dla psów i kotów.

- Od dwóch lat szykujemy się do budowy tego budynku. Mamy już zaoszczędzone 20 tysięcy zł, ale to kropla w morzu potrzeb, zwłaszcza że drożeją materiały. Dlatego szukamy sponsorów i darczyńców. Już w sierpniu chcemy ruszać z pierwszymi pracami, ale bez wsparcia finansowego nie damy rady - mówi Katarzyna Zalewska.

Azyl Psów Zapomnianych założył zbiórkę internetową. Miłośnicy zwierząt chcą zebrać 30 tysięcy zł.

Do akcji już włączyło się 161 osób, które wpłaciły łącznie 7078 zł. Najwięcej, bo 830 zł, dali pracownicy Banku Spółdzielczego w Wołczynie, którzy zrobili zrzutkę na bezdomne zwierzaki.

Jak pomóc

Wejdź na stronę internetową https://zrzutka.pl/a9an9b
i wpłać darowiznę na budowę Kociarni i Staruszkowa

Numer konta
Stowarzyszenie Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie
56 8876 0009 0000 2121 2000 0001

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Azyl Psów Zapomnianych w Wołczynie chce zbudować kociarnię i dom dla starych zwierząt - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto