Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hospicjum Ziemi Kluczborskiej w kwietniu przyjmie pierwszych pacjentów. Prosi o pomoc w zakupie opału

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Hospicjum stacjonarne powstaje w budynku byłej szkoły podstawowej w Smardach Górnych.
Hospicjum stacjonarne powstaje w budynku byłej szkoły podstawowej w Smardach Górnych. Mirosław Dragon
Budowa Hospicjum Ziemi Kluczborskiej jest już na finiszu. Hospicjum w Smardach Górnych budowane jest wyłączenie z 1 procenta i z darowizn. Budujące je stowarzyszenie prosi o pomoc w zakupie opału i w sfinansowaniu prac wykończeniowych.

Od 2009 roku trwa budowa hospicjum stacjonarnego w budynku byłej szkoły podstawowej w Smardach Górnych. Buduje je Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio, które od blisko 20 lat opiekuje się pacjentami chorymi na raka w ich domach.

- Każdego miesiąca opiekujemy się 55-65 pacjentami w ramach hospicjum domowego. Teraz chcemy przygotowujemy 19 miejsc w hospicjum stacjonarnym dla pacjentów w terminalnej fazie choroby nowotworowej - mówi Sławomir Kołecki, prezes stowarzyszenia Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio.

Stacjonarne hospicjum jest już na końcowym etapie budowy. Trwają prace wykończeniowe w budynku dawnej szkoły w Smardach Górnych koło Kluczborka.

- Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego hospicjum w zakupie opału. Potrzebujemy 7 ton pelletu. Jest to koszt 10.000 zł, ponieważ niestety ceny ostatnio bardzo mocno wzrosły - prosi Sławomir Kołecki. - Jesteśmy praktycznie na finiszu prac wykończeniowych Liczy się więc każda złotówka i nie chcemy przeznaczać pieniędzy z budowy na zakup opału.

Budowa hospicjum stacjonarnego trwa już 12 lat, ponieważ obiekt dla pacjentów w ostatniej fazie choroby nowotworowej budowany jest wyłącznie z datków i 1 procenta podatku.

- Kończymy malowanie, tapetowanie, zrobiony jest już system oddymiania. Poświęcona jest już kaplica św. Ojca Pio, patrona naszego hospicjum - mówi Sławomir Kołecki.

Hospicjum Ziemi Kluczborskiej zamierza zrobić zbiórkę internetową na prace wykończeniowe. Potrzeba 160.000 zł na zakup agregatu prądotwórczego, na zrobienie sieci teleinformatycznej i dokończenie sieci elektrycznej.

- Chcemy zakończyć budowę na przełomie stycznia i lutego 2022 roku, podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i w kwietniu przyjąć pierwszych pacjentów - zapowiada Sławomir Kołecki. - Sprzęt i aparatura medyczna już jest, łóżka i specjalistyczne wanny już są.

Hospicjum Ziemi Kluczborskiej szuka też lekarza do pracy. Obecnie jedynym lekarzem jeżdżącym do chorych na raka jest Janusz Cholewiński, wiceprezes i kierownik medyczny stowarzyszenia. Kontakt z hospicjum: telefoniczny 77 413 43 38 lub 785 556 676, a także mailowy: [email protected]

Jak pomóc

  • Darowiznę na budowę hospicjum można przekazywać
  • na konto nr: 39 8890 1040 0005 6052 2005 0001
  • (Bank Spółdzielczy Namysłów O/Byczyna).
  • Adres: Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio”,
  • ul. Paruszowicka 2, 46-220 Byczyna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Hospicjum Ziemi Kluczborskiej w kwietniu przyjmie pierwszych pacjentów. Prosi o pomoc w zakupie opału - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto