Wybierz region

Wybierz miasto

  25. EDD. Poetyckie krajobrazy pamięci

  Ekspozeum - Przystanek Historia
  Byczyna, ul. Krótka/8

  15:00 Od 9.09.2017 do 10.09.2017

  • Wstęp wolny

  Zachęcamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa, największego w Europie wydarzenia promującego dziedzictwo kulturowe. Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące.

  Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

  ***

  25. Europejskie Dni Dziedzictwa 2017
  Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu

  09 września 2017
  Poetyckie krajobrazy pamięci
  Ekspozeum - Przystanek Historia, Krotka 8, 46-220 Byczyna

  W sobotę 9 września o godz. 15.00 zapraszamy do Ekspozeum w Byczynie przy ul. Krotkiej 8 na historyczne reminiscencje bitwy byczyńskiej z 1588 r. w formie prezentacji multimedialnej. O godz. 17.00 – rownież w Ekspozeum – zapraszamy na spotkanie autorskie z opolską poetką Renatą Blicharz zatytułowane „Poetyckie krajobrazy pamięci”.

  W niedzielę 10 września o godz. 18.00 zapraszamy do Ekspozeum na prezentację fragmentow archiwalnych nagrań radiowych nt. Byczyny pt. „Historia mowiona”.

  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]