Wybierz region

Wybierz miasto

  Autobus Energetyczny w Kluczborku

  Rynek
  Kluczbork, ul. Rynek/

  09:00 - 17:00 Wtorek, 23 czerwca

  • Wstęp wolny

  Krajowa Agencja Poszanowania Energii serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w kampanii „Autobus energetyczny” w dniach 23-24 czerwca 2015r. w godzinach 9:00-17:00 na kluczborskim Rynku.

  Głownym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorcow kampanii do podejmowania krokow na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

  Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, ktora zostało wyposażone w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Jest w nim m.in.:
  • model energooszczędnego okna, model oszczędzania wody, energooszczędnego oświetlenia, model przegrody zewnętrznej, rekuperatora,
  • model prezentujący rozwiązania dla energetyki wiatrowej,
  • model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole,
  • model prezentujący nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury wodno- ściekowej,
  • model oświetlenia zewnętrznego, model kolektora słonecznego, model ogniwa fotowoltaicznego.

  Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańcow gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]