Wybierz region

Wybierz miasto

  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

  Stadion w Parku Miejskim
  Kluczbork, ul. Aleja Parkowa/-

  Niedziela, 1 marca

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na BIEG Tropem Wilczym 1 marca 2015r.

  W zawiązku ze zbliżającym się świętem państwowym „Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych” pragniemy zaprosić WSZYSTKICH do czynnego włączenia się w to nowe święto obchodzone 1 marca: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym -1963 m o godz. 12.00 oraz bieg otwarty na 5 km o godz. 13.30. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim na terenie kampusu „STOBRAWA”.

  Zapisy i regulamin na www.osir.kluczbork.pl

  Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

  PROGRAM DNIA: 1 Marca 2015r.

  * Msza św. o godz. 10.00 w kościele MBWW w Kluczborku

  * Bieg Tropem Wilczym. Po mszy św. Zapraszamy na stadion MKS w Kluczborku, na ktorym odbędzie się o godz. 12.00 Bieg Tropem Wilczym na dystansie 1963. Bieg ten ma idee symboliki związaną z datą śmierci ostatniego partyzanta antykomunistycznego podziemia.

  * Bieg na „Piątkę”. O godzinie 13.30 zorganizowany zostanie bieg o dystansie 5 km. Szczegoły na stronie OSIR.

  * „Partyzancka grochowka” dla uczestnikow biegu. (Obozowisko partyzanckie na terenie Wojewodzkiego Kampusu Sportowego).

  * Szwadron SKORPION – imprezie towarzyszyć będzie grupa rekonstruktorow gen. Andersa, będzie można zobaczyć, zwiedzić samochody wojskowe oraz umundurowanie z czasow II wojny światowej.

  * „Panny Wyklęte i nie tylko, czyli śpiewanki partyzanckie”. W obozowisku wspolnie zaśpiewamy piosenki partyzanckie.

  * „Oskarżeni o wierność…” 20.00. Zapraszamy wszystkich na koncert Pana Andrzeja Kołakowskiego, ktory odbędzie się w Sali kameralnej Kluczborskiego Domu Kultury.

  Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o ktore swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

  Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym! Przyłącz się do projektu!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]