Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD. Byczyna - dziedzictwo utracone

  Izba Tradycji w Ratuszu
  Byczyna, ul. Rynek/1

  15:00 Niedziela, 20 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa – wspolna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Głownym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie rożnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspolnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

  Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.


  ***

  Niedziela 20 września:

  ● godz. 15.00 – Izba Tradycji w Ratuszu: otwarcie wystawy zdjęć i widokowek z przedwojennej Byczyny pt. „Dziedzictwo utracone”.

  W programie rownież wirtualny spacer po XIX -wiecznej Byczynie oraz wykład na temat wynikow badań archeologicznych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]