Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD. Dwory nad górną Prosną - utracone dziedzictwo - sesja popularno- naukowa w Praszce

  Muzeum w Praszce
  Praszka, ul. Pl. Grunwaldzki/15, +48 34 359 11 85

  10:00 Wtorek, 15 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa – wspolna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Głownym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie rożnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspolnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

  Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  ***

  Dnia 15.09.2015 (wtorek) o godz. 10.00 zapraszamy do Muzeum w Praszce, na sesję popularno-naukową „Utracone dziedzictwo-Dwory nad Gorną Prosną”

  Sesja popularno-naukowa „Utracone dziedzictwo-Dwory nad gorną Prosną” ma na celu ukazanie roli i znaczenia dworow szlacheckich w życiu gospodarczym, społecznym i kulturowym lokalnych społeczności ziem leżących nad gorną Prosną. Ponadto prezentowane referaty będą ukazywały życie codzienne dworow, panujące w nich obyczaje i zwyczaje. Sesja ma na celu przywrocenie pamięci o już nieistniejących dworach, ktore na skutek rożnych dziejowych wydarzeń znikły z krajobrazu kulturowego.

  Muzeum w Praszce położone jest na południowej pierzei rynku, przy drodze krajowej Opole-Łodź. Przed muzeum jest parking płatny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie daj się złodziejom! Czy znasz te metody kradzieży? QUIZ