Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD: Rekonstrukcja historyczna bitwy

  Zespół Huty Żeliwa (Górki)
  Zagwiździe, ul. Lipowa/.

  13:00 Niedziela, 11 września

  • Wstęp wolny

  EDD - Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytkow kultury Starego Kontynentu. Głownym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie rożnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspolnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

  Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2016
  Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki

  ***

  Niedziela 11 września 2016
  Rekonstrukcja historyczna bitwy
  Regionalna Sala Muzealna, Zagwiździe
  11 września 2016

  W godz. 13.00 – 20.00 zapraszamy do zabytkowej huty w Zagwiździu. W programie m.in.:

  ● godz. 14.00 – rekonstrukcja historyczna bitwy z udziałem Kozielskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej.

  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

  Gmina Murow darzona od lat zaufaniem władz wojewodzkich w kwestii popularyzacji ochrony dziedzictwa kulturowego zainicjowała m.in. pod formułą Fryderycjańskich Dni Kultury szereg imprez przywołujących pamięć o XVIII-wiecznej lokalnej historii i świetności epoki fryderycjańskiej związanej w szczegolności z rozwojem przemysłu hutniczego. Dni kultury organizowane są w kompleksie zabytkowej, XVIII-wiecznej Huty Żelaza w sąsiedztwie strefy szczegolnej ochrony konserwatorskiej wioski, w ktorej obrębie znajduje się piękny, parafialny Ogrod Botaniczny. Stanowiąc dzisiaj istotny komponent dziedzictwa materialnego, ogrod posiada bogatą architekturę krajobrazu z licznymi rzeźbami i aranżacjami terenu. Rożnorodne gatunki drzew, krzewow (głownie rożaneczniki) oraz kwiatow, typowych dla ogrodow środziemnomorskich, są tutaj zadomowione, a całe piękno i splendor, ogrod posiada dzięki zaangażowaniu grupy parafian, ktorzy systematycznie poświęcają swoj wolny czas ciągle go upiększając. Turyści i osoby zainteresowane lokalną historią poznają cenne zasoby zabytkowe Zagwiździa dzięki grze edukacyjnej pt. „Poznaj zabytki Zagwiździa”, ktora podczas dni kultury organizowana jest w towarzystwie wprawionych lokalnych przewodnikow. Miejsce mają rownież rekonstrukcje historyczne bitew i wydarzeń, wystawy oraz występy sceniczne mieszkańcow i zaproszonych gości. Koncepcja Fryderycjańskich Dni Kultury podejmuje się jednocześnie tematyki zachowania materialnego dziedzictwa kulturowego, jak i jego wykorzystania w celu propagowania idei szacunku wobec przeszłości. Wydarzenie to może stanowić krok w kierunku zgody i wzajemnego zrozumienia wśrod wielokulturowego społeczeństwa obszaru dzisiejszego wojewodztwa opolskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]