Wybierz region

Wybierz miasto

  EDD: Wędrówka szlakiem kluczborskich zabytków

  Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Zbawiciela
  Kluczbork, ul. Plac Gdacjusza/1, +48 77 418 18 55

  11:00 Sobota, 17 września

  • Wstęp wolny

  EDD - Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytkow kultury Starego Kontynentu. Głownym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie rożnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspolnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

  Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Europejskie Dni Dziedzictwa 2016
  Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki

  ***

  17 września 2016, sobota
  Wędrowka szlakiem kluczborskich zabytkow
  Kluczbork, woj. opolskie
  Kościoł Ewangelicko-Augsburski, pl. Gdacjusza , 46-200 Kluczbork

  W sobotę, 17 września o godz. 11.00 zapraszamy na „Wędrowkę szlakiem kluczborskich zabytkow”, ktorą przeprowadzi Stowarzyszenie Miłośnikow Kluczborka i Ziemi Kluczborskiej. Zbiorka o godz. 11.00 pod Kościołem Ewangelicko-Augsburskim na pl. Gdacjusza. Czas trwania spaceru – ok. 1,5 h.

  Po zakończeniu będzie możliwość bezpłatnego wejścia na wieżę widokową przy Kościele Ewangelicko-Ausgburskim pw. Zbawiciela na pl. Gdacjusza w Kluczborku udostępnionej dla zwiedzających w godzinach od 12.30 do 13.00.
  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Chochla, nalewajka czy kelnia? Znasz regionalne nazwy tych przedmiotów?