Wybierz region

Wybierz miasto

  Na pocztówkowym szlaku... Kluczbork. Wystawa

  Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku
  Kluczbork, ul. Zamkowa/10, +48 77 418 27 07

  Od 29.06.2018 do 30.09.2018

  • 2zł

  Już od 29 czerwca serdecznie zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy - wpisującej się w obchody rocznicy 765-lecia lokacji miasta - Na pocztowkowym szlaku... Kluczbork.

  Dawna karta pocztowa to nie tylko ciekawy widoczek, ale przede wszystkim dokumentacyjne źrodło ikonograficzne. Utrwala układ urbanistyczny i architektoniczny miasta, rejestruje zmiany w nazewnictwie ulic, placow, wyglądzie budynkow. Ukazuje przemiany w życiu danej społeczności utrwalone często przypadkowo w obiektywie aparatu. Między innymi dlatego pocztowki z Kluczborka i okolic stanowią trzon zbiorow historycznych Muzeum. Kolekcja jest prezentowana jako cykl wystaw czasowych Na pocztowkowym szlaku.

  Ekspozycja poświęcona pocztowkom z Kluczborka, wydanym przed 1945 r., ktorych dopełnieniem są widokowki powojenne, wpisuje się w obchody rocznicy 765-lecia lokacji miasta.

  Uczniow szkoł podstawowych i średnich zapraszamy na lekcję muzealną pt. Dzieje Kluczborka. Prezentacja multimedialna połączona z prelekcją ukazuje historię miasta od najstarszych śladow osadnictwa po czasy nam wspołczesne. Przedstawione plansze i zdjęcia pozwalają zapoznać się z rozwojem miasta, jego herbem, nazwą, najciekawszymi zabudowaniami oraz postaciami, ktore na stałe wpisały się w dzieje Kluczborka. UWAGA! Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu!

  Czas trwania lekcji – ok. 45 min.
  Opłata – bilet wstępu (ulgowy) – 2 zł.

  Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy. Ekspozycja czynna od 29 czerwca do końca września.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]