Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa - Dobranocki z dawnych lat

  Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku
  Kluczbork, ul. Zamkowa/10, +48 77 418 27 07

  Od 19.04.2018 do 30.06.2018

  • Brak informacji o cenie

  Od 19 kwietnia w kluczborskim muzeum można oglądać wystawę prezentującą Dobranocki z dawnych lat.

  Wyjątkowa kolekcja pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami, została wypożyczona z jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek ze zbiorow Wojciecha Jamy w Rzeszowie.
  Serdecznie zapraszamy w sentymentalną podroż, do czasow dzieciństwa i chwil, w ktorych z niecierpliwością oczekiwano na pojawienie się na małym ekranie ulubionych bohaterow dobranocek. Dziś trudno uwierzyć, że wyświetlane około godz. 19.00 „wieczorynki” były jednym z niewielu programow dla dzieci w ciągu dnia.
  Na wystawie zaprezentowano oryginalne lalki z filmow kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For w Łodzi. W muzealnych gablotach można więc spotkać bohaterow takich animacji, jak: Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola, czy Mały Pingwin Pik-Pok. W zbiorach znajdują się rownież folie-kadry z filmow animowanych, szkice i scenopisy ukazujące złożony proces powstawania animacji. Świat dawnych bajek, to także przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. W kolekcji znajdują się m.in.: zegary ścienne, budziki, tacki, talerze i kubki ceramiczne.
  Na ekspozycji nie mogło oczywiście zabraknąć bohaterow najpopularniejszych kreskowek takich, jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Smerfy i wiele innych, ktorych wierne odbicie znajdziemy w komiksach, na filmowych plakatach, kasetach i przeźroczach, a nawet na plakietkach i kartkach pocztowych.

  Wystawie towarzyszy projekcja dawnych filmow animowanych.

  W maju i czerwcu zapraszamy na warsztaty wykonywania ruchomych pajacykow.

  Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Gdzie pracowali bohaterowie kultowych seriali? Czy pamiętasz? [QUIZ]