Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa - Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

  Muzeum w Praszce
  Praszka, ul. Pl. Grunwaldzki/15, +48 34 359 11 85

  Od 30.10.2017 do 25.01.2018

  • Brak informacji o cenie

  Muzeum w Praszce serdecznie zaprasza na nową wystawę czasową: "Od lunety Galileusza do teleskopow kosmicznych" ze zbiorow Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  Wystawa prezentuje 400 lat ewolucji lunety i teleskopu – od narzędzia pozwalającego na obserwację nowych zjawisk na niebie do precyzyjnego przyrządu pomiarowego. Ważne miejsce na wystawie znajdują akcesoria, ktore umożliwiły przekształcenie teleskopu z urządzenia obserwacyjnego w przyrząd pomiarowy jak chociażby mikrometry, kamery fotograficzne i CCD, fotometry czy spektroskopy. Wystawę uzupełniają liczne instalacje interaktywne, ktore pozwolą widzom lepiej zrozumieć zasadę działania i sposob użycia teleskopow. Znajdujące się na wystawie historyczne lunety i teleskopy a także obrazy, grafiki oraz druki ilustrują zmiany wyglądu oraz metod prowadzenia obserwacji astronomicznych w ciągu minionych 400 lat.

  Wystawę w Muzeum w Praszce będzie można oglądać od 30 października 2017 r. do 25 stycznia 2018 r. Serdecznie zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Chochla, nalewajka czy kelnia? Znasz regionalne nazwy tych przedmiotów?