Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa: Re-design

  Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku
  Kluczbork, ul. Zamkowa/10, +48 77 418 27 07

  10:00 Od 29.12.2015 do 29.02.2016

  • 4zł

  Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zaprasza na wystawę sztuki użytkowe, szkła recyklingowanego i ceramiki Re-design autorstwa Darii Wartalskiej.

  Daria Wartalska jest absolwentką Wydziału Szkła i Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2010 roku pracuje jako projektantka w firmie deweloperskiej we Wrocławiu a także prowadzi z kolegą pracownię szkła i ceramiki „Warsztat społdzielczy”. Od 2015 roku posiada rownież własne biuro projektowe w Berlinie.
  Artystka pracuje na co dzień ze szkłem przemysłowym - głownie z butelkami i słoikami bezzwrotnymi. Ze starych produktow projektuje i wykonuje nowatorskie i ekologiczne obiekty użytku codziennego. Wykorzystując już gotowe kształty przedmiotow nadaje im zupełnie nowe życie. Jej technika pracy pozwala na uniknięcie złomowania i powtornego przetwarzania przy wykorzystaniu po raz kolejny ogromnej ilości energii. Swoje projekty Wartalska wykonuje w technice „na zimno” co oznacza cięcie, szlifowanie, polerowanie i klejenie. Taki punkt widzenia na projektowanie i wykonywanie przedmiotow wiąże się z dużą kreatywnością, a korzystanie z połproduktow skłania do innego, nowatorskiego i oryginalnego podejścia do designu użytkowego. Obiekty wykonane przez Darię Wartalską takie jak dzbanki, szklanki, filiżanki, miski czy wazony są wysokiej jakości produktami użytku codziennego, choć niejednokrotnie noszą na sobie ślady wcześniejszego, zupełnie innego zastosowania, co sprawia, że przyciągają one uwagę i skłaniają do refleksji nad funkcją przedmiotow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Chochla, nalewajka czy kelnia? Znasz regionalne nazwy tych przedmiotów?