MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs fotograficzny "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Wyniki obrad jury - lista laureatów

Łukasz Kamasz
Najlepsza praca w kategorii Moja Iluminacja i Grand Prix X edycji konkursu fotograficznego. Autor: Arkadiusz Kikulski
Najlepsza praca w kategorii Moja Iluminacja i Grand Prix X edycji konkursu fotograficznego. Autor: Arkadiusz Kikulski
Wraz z finałem „Świeć się z Energą” zakończył się również konkurs fotograficzny, którego uczestnicy starali się uchwycić piękno okresu świątecznego.

Czytaj też: Sędziszów Małopolski został Świetlną Stolicą Polski w plebiscycie "Świeć się z Energą"

Amatorzy fotografowania przesłali ponad 1000 zdjęć. Prace konkursowe w 5 kategoriach ocenione zostały przez jury pod przewodnictwem Lidii Popiel, ambasadorki akcji, fotografki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zdobywca grand prix wygrał weekend dla 2 osób w Gdańsku, zaś każdy z 5 autorów najlepszych prac w kategoriach został nagrodzony aparatem fotograficznym i bonem do sklepu internetowego sklep.energa.pl. Bony otrzymają też laureaci 20 wyróżnień.

Obrady jury trwały blisko 4 godziny, po wielu dyskusjach, głosowaniach i kompromisach komisja plebiscytu nagrodziła łącznie 25 zdjęć.

- To świetna 10 edycja konkursu “Świeć się z Energą”. Niezwykła przyjemność oglądać wszystkie zdjęcia z dokumentacją tego, co się dzieje w mieście, w domach, przy stole świątecznym i jak ludzie reagują na to, że mogą razem spędzać święta i organizować sobie czas wspólnie uczestnicząc w konkursie - mówi nam Lidia Popiel, polska fotograf oraz przewodnicząca komisji konkursowej.

Zwycięzca każdej z 5 kategorii otrzyma 3 tys. zł brutto na sprzęt fotograficzny oraz bon o wartości 200 zł brutto do sklep.energa.pl. Autorom wyróżnionych 20 zdjęć przyznane zostaną bony o wartości 700 zł do sklep.energa.pl. Nagroda dla zwycięzcy Grand Prix Plebiscytu to pobyt w hotelu dla 2 osób oraz 500 zł brutto w bonie do sklep.energa.pl.

Nagrodę Grand Prix otrzymała leśna iluminacja Arkadiusza Kikulskiego, którego zdjęcie zachwyciło jury.

- Udało nam się wybrać jedną z wielu utalentowanych osób, która wykazała się nadzwyczajną kreatywnością w tym zestawie. Dobór kolorów, rozwiązania techniczne, pomysłowość i inwencja twórcza są na takim poziomie, że zwycięzca absolutnie zasługuje na swoje wyróżnienie. Nie ma nic czarowniejszego w tym czasie od świątecznego nastroju, którego udziałem są liczne świetlne dekoracje, iluminacje, kombinacje i kompozycje. Uwiecznianie tego wszystkiego stanowi część zabawy, ale też poważnej dokumentacji wyjątkowych chwil – mówi Lidia Popiel, ambasadorka akcji. – Grand Prix uhonorowany został autor zdjęcia o prostej kompozycji, nieco szalonym rysunku, a jednocześnie z dostrzegalnym zaangażowaniem i sprzętowym, i emocjonalnym. Kolorowa, świetlna choinka z ledwie zarysowaną sylwetką ukrytą w drzewku podsumowuje radość, nieoczywistość i magię świąt. Usytuowanie jej w mrocznym lesie zostawia otwarte drzwi do pisania historii wg widzimisię widza. Gratuluję autorowi pomysłu i cierpliwości, jak mniemam, w realizacji – dodaje.

ZOBACZ GALERIĘ LAUREATÓW KONKURSU:

Obrady jury były pełne burzliwych dyskusji, członkowie komisji plebiscytowej to fotograficzne osobowości, każdy z nich miał własne spojrzenie na zdjęcia laureatów. W przypadku pozostałych kategorii, jury pod uwagę brało podstawową informację, która powinna być zawarta w zdjęciu i iluminacji oraz jego kompozycje. Komisja szukała przede wszystkim fotografii, które podkreślają czułość w świętach Bożego Narodzenia. Ważnym elementem zdjęcia, który komisja plebiscytowa brała pod uwagę, było także rozwiązywanie problemów związanych z fotografowaniem światła.

- Zdjęcie to obraz, więc kompozycja i relacja świateł do cieni jest bardzo istotna. Szukamy z innymi członkami jury prac wyróżniających się innym spojrzeniem, doceniamy, że ktoś poświęca swój czas, jest dobrym obserwatorem, sięgnął do tajników fotografii i zainteresował się głębiej tematem. W zdjęciach bez wątpienia ważne jest to, jak została potraktowana kompozycja - zaznaczała Lidia Popiel.

Sopocki Krzywy Domek, uchwycony aparatem Jacka Jaskólskiego zapewnił mu wygraną w kategorii Moje Miasto. Pozostali nagrodzeni to: Beata Chwała, Karol Przybyła, Małgorzata Kolasa oraz Mateusz Janiszewski.

Nagrodę główną w kategorii Moja Ulubiona Szopka otrzymała Magdalena Jagusiak chwalona za świadomość operowania światłem w swojej fotografii. Wyróżnieni zostali: Helena Kantarek, Karol Przybyła, Robert Kobus i Wojciech Mokadowo.

W grupie zdjęć zgłoszonych jako Moja Iluminacja wygraną zapewnił sobie, późniejszy zwycięzca Grand Prix – Arkadiusz Kikulski. Pozostali nagrodzeni to: Marek Bednarz, Grzegorz Bukalski, Emil Kohnke oraz Jacek Jaskólski.

Damian Grabski – to wygrany kategorii Moi Bliscy. Jego fotografia wyróżniła się kreatywnością w podejściu do utrwalenia świątecznego klimatu wśród najbliższych. Wyróżnienia otrzymali Andrzej Firkowski, Barbara Sobczak, Damian Grabski i Joanna Treder.

Zwyciężczynią w kategorii Mój Dom została Grażyna Jarzembowska, która oczarowała komisję fotografią pełną ciepłej i domowej atmosfery. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Murawska, Jolanta Budzianowska, Karol Przybyła, Karolina Faryniarz oraz Krzysztof Pliński.


Sędziszów Małopolski Świetlną Stolicą Polski:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Konkurs fotograficzny "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Wyniki obrad jury - lista laureatów - Dziennik Bałtycki

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto