W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.
Raporty Fundacji Watch Health Care, która regularnie kontroluje kolejki do lekarzy, pokazują, że na wizytę u specjalisty w naszym kraju trzeba poczekać średnio aż cztery miesiące. Jak długo trzeba czekać na termin do Neurologa w Kluczborku? Sprawdź w naszym serwisie, gdzie dostaniesz się do Neurologa najszybciej i na NFZ.
UWAGA! Informacje o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia oraz dotyczące danych statystycznych mogą być nieaktualne z powodu zawieszenia obowiązków sprawozdawczych w okresie zagrożenia epidemicznego i epidemii.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 567), art.15 pkt. 4 dot. art.7 b pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).
NEUROLOG Kluczbork: kolejki NFZ i terminy leczenia
Na wizytę trzeba poczekać 51 dni.
Poradnia Neurologiczna W Kluczborku (Poradnia Neurologiczna)
- Adres: Grunwaldzka 20, Kluczbork
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 18.09.2020 (dane z dnia 15.07.2020)
- Liczba osób w kolejce: 37
- Telefon: +48 77 447 60 40
Neurolog: czym się zajmuje?
Neurologia to dziedzina medycyny, która skupia się na schorzeniach obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia powiązana jest z psychiatrią. Skupia się na schorzeniach, których podłożem są procesy niszczące układ nerwowy człowieka. Neurolog zajmuje się wykonywaniem badań odruchów fizjologicznych np. odruchu kolanowego, odruchu skokowego czy odruchu z mięśnia trójgłowego ramienia. Oprócz tego neurolog zwraca również uwagę na ocenie chodzenia, prawidłowości mowy czy czucia powierzchniowego.
Najczęściej neurolog zajmuje się leczeniem takich schorzeń:
- Padaczka
- Rwa kulszowa
- Zwyrodnienie kręgosłupa
- Guzy mózgu
- Choroba Parkinsona
- Choroba Alzheimera
- Migreny
Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?