MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Popularne lody wycofane ze sprzedaży. Mogą zawierać odłamki metalu i plastiku

Gabriela Fedyk
Gabriela Fedyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Znane i lubiane lody są niebezpieczne do spożycia – ostrzega Agencja Standardów Żywności (Foods Standard Agency). Producent wycofuje produkty ze sklepów ze względu na możliwą obecność kawałków metalu i plastiku. To kolejne wycofanie lodów w ciągu kilku tygodni. Na razie alert jest skierowany przede wszystkim na rynki brytyjski i irlandzki. Sprawdź, o jakie lody chodzi.

Spis treści

Popularne lody wycofane ze sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jak podaje Agencja Standardów Żywności (Foods Standard Agency), lody Magnum Classic Ice Cream Sticks zostały wycofane ze sprzedaży.

– Unilever wycofuje Magnum Almond Ice Cream Sticks (3x100ml) z powodu możliwej obecności plastiku i metalu. Możliwa obecność plastiku i metalu sprawia, że produkt jest niebezpieczny do spożycia – czytamy w komunikacie na stronie Agencji Standardów Żywności.

Lody w czekoladowej polewie z orzechami
Połknięcie ostrych przedmiotów, takich jak odłamki metalu lub plastiku, może doprowadzić do wielu uszkodzeń. Alexandr Macovetchi/Getty Images

Powiadomienie o wycofaniu lodów pojawiło się 17 kwietnia 2024 r. Lody, o które chodzi, to trzypaki Magnum Almond Ice Cream Sticks, które są sprzedawane zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Irlandii. Agencja Standardów Żywności zaleca, aby osoby, które kupiły produkt, nie jadły go, a zamiast tego postępowały zgodnie z zaleceniami Unilver.

Kilka tygodni wcześniej Unilever – właściciel marki Magnum – musiał wycofać lody Magnum Classic Ice Cream Sticks. Było to spowodowane możliwą obecnością kawałków metalu.

Kto nie powinien jeść lodów? Czy lody są zdrowe na gardło i jak działają na anginę? Sprawdź, kto powinien uważać na mrożone desery

Wycofane lody Magnum. Szczegóły dotyczące produktu

Lody Magnum Almond Ice Cream, których dotyczy wycofanie, zawierają trzy lody o smaku migdałowym o pojemności 100 ml. Kody partii to: L3338, L3339, L3340, L3341, L3342. Data przydatności do spożycia mija w grudniu 2025 r. Szczegóły te można sprawdzić na boku opakowania.

Szczegóły dotyczące wycofango produktu:

  • Produkt: Magnum Almond Ice Cream
  • Opakowanie: trzypak lodów o pojemności 100 ml każdy
  • Kody partii: L3338, L3339, L3340, L3341, L3342
  • Data przydatności do spożycia: 12.2025

Odłamki metalu i plastiku w lodach. Produkt może zagrażać zdrowiu

Unilever potwierdził, że żadne inne produkty Magnum nie zostały wycofane.

Połknięcie ostrych przedmiotów, takich jak odłamki metalu lub plastiku, może uszkodzić zęby, usta i przewód pokarmowy. Grozi to także zadławieniem, szczególnie w przypadku małych dzieci. Jeśli fragmenty dostaną się dalej do organizmu, mogą przebić jelita i spowodować krwawienie wewnętrzne, które mogą zagrażać życiu.

– Bezpieczeństwo ludzi, którzy kupują i używają naszych produktów, jest zawsze naszym priorytetem numer jeden, dlatego wycofujemy te produkty. Nie dotyczy to żadnych innych produktów Magnum. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę – informuje w swoim oświadczeniu firma Unilever.

Jeżeli żyjesz w Wielkiej Brytanii lub Irlandii, może skontaktować się z zespołem obsługi klienta Unilever w celu uzyskania dalszych wskazówek. Możesz zadzwonić pod numer infolinii 0800 146 252 lub wysłać wiadomość e-mail na adres: [email protected].

Pierwsza pomoc przy zadławieniu ratuje życie. Wykorzystaj manewr Heimlicha, aby uniknąć tragedii

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Zadbaj o optymalne trawienie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Uwaga! Popularne lody wycofane ze sprzedaży. Mogą zawierać odłamki metalu i plastiku - Strona Zdrowia

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto