Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Kluczborku powstanie 150 mieszkań w bardzo dobrej lokalizacji. Wybudują je gmina i SIM Opolskie

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Na działce przy ulicach Jagiellońskiej, Podkowińskiego, Kantora i Cybisa, która jest obecnie własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ma powstać 150 mieszkań.
Na działce przy ulicach Jagiellońskiej, Podkowińskiego, Kantora i Cybisa, która jest obecnie własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ma powstać 150 mieszkań. Milena Zatylna
Wybudują je wspólnie gmina oraz spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie.

Spółka zawiązana została w listopadzie ubiegłego roku. Przystąpiło do niej 11 opolskich samorządów, które borykają się z brakiem mieszkań, w tym Kluczbork. Wpłaciły one wkład własny do spółki – w przypadku Kluczborka było to 3 mln zł.

Mieszkania budowane przez SIM mają być dostępne dla osób młodych, których nie stać na kredyt hipoteczny albo tych, które nie chcą kupować mieszkania na własność.

W Kluczborku ma powstać około 150 mieszkań SIM-owskich na działce przy ulicach Jagiellońskiej, Cybisa, Kantora i Podkowińskiego.

- To 70-hektarowa działka, która znajduje się w zasobach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, najlepsza jaka obecnie jest w Kluczborku, w pobliżu szkół, sklepów, dobrze skomunikowana z resztą miasta – informuje wiceburmistrz Dariusz Morawiec. – Ma ją przejąć pod budownictwo mieszkaniowe Krajowy Zasób Nieruchomości. Nie wiem, czy zostanie przejęta w całości czy w części. To już sprawa między tymi instytucjami.

Szacunkowa wartość inwestycji, łącznie z kosztem zagospodarowania terenu, to 75 milionów złotych. Na ostatniej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę o złożeniu wniosku o wsparcie przedsięwzięcia w kwocie 7,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. To pomoc bezzwrotna stanowiąca 10 procent wartości zadania.

Spółka ma budować mieszkania z niskooprocentowanego kredytu i dotacji państwowych. Nie będzie ona wymagać dalszego finansowego zaangażowania gminy. Po stronie samorządu leży jedynie uzbrojenie działki i budowa dróg dojazdowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: W Kluczborku powstanie 150 mieszkań w bardzo dobrej lokalizacji. Wybudują je gmina i SIM Opolskie - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto