MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Artur Paczesny z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu z nagrodą za główną rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Artur Paczesny dostał nagrodę  za główną rolę męską w filmie „Tyle co nic”.
Artur Paczesny dostał nagrodę za główną rolę męską w filmie „Tyle co nic”. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Artur Paczesny otrzymał nagrodę za główną rolę męską w filmie „Tyle co nic”. Na co dzień możemy podziwiać jego kunszt aktorski w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

- Z dumą informujemy, że Aktor z naszego zespołu odebrał nagrodę za główną rolę męska podczas 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Arturze, nas to absolutnie nie dziwi! Gratulujemy Ci z całego serca i życzymy dalszych sukcesów w twojej karierze - napisał Teatr im. Jana Kochanowskiego na swojej stronie internetowej.

Artur Paczesny dostał nagrodę za główną rolę męską w filmie „Tyle co nic”.

- Filmowy Jarek ma oczy Artura Paczesnego, charyzmatycznego, wzbudzającego empatię aktora, który tworzy postać z krwi i kości, tak prawdziwą, że w ciągu dziewięćdziesięciu minut filmu ani przez chwilę nie wątpimy, że Paczesny po prostu jest swoim bohaterem – napisał Bartosz Staszczyszyn na stronie Culture.pl, opisując grę aktorską Artura Paczesnego w filmie „Tyle co nic”.

„Tyle co nic” - film z opolskim aktorem Arturem Paczesnym w roli głównej

„Tyle co nic” to film, którego reżyserem jest Grzegorz Dębowski. Jest to dramat społeczny osadzony w realiach współczesnej polskiej wsi. W filmie grupa rolników organizuje protest pod domem posła, który wbrew wcześniejszym obietnicom zagłosował przeciwko ich interesom. W tym samym czasie zostają odnalezione zwłoki jednego z okolicznych rolników. Wszyscy podejrzewają lidera protestu, Jarka (w tej roli Artur Paczesny), mimo że zmarły był jego najbliższym przyjacielem.

Jarek rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go do poznania prawdziwych przyczyn śmierci nieboszczyka, a przy okazji weryfikuje postawy ludzi w jego otoczeniu.

Kim jest Artur Paczesny

Artur Paczesny to absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (wydział zamiejscowy we Wrocławiu). Był aktorem Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie w latach 2005-2018. Od 2020 roku jest aktorem Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu.

W opolskim teatrze można oglądać następujące spektakle z udziałem aktora: „Antonówki", „Ziemia Obiecana", „Los Endemoniados/Biesy", „Pół na pół", „Danse Macabre", „Testosteron", „Amator 2020", „Mistrz i Małgorzata".

Paweł Maślona, reżyser z Kędzierzyna-Koźla, został laureatem Złotych Lwów

Zwycięzcą 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został film „Kos", którego reżyserem jest Paweł Maślona, pochodzący z Kędzierzyna-Koźla.

Paweł Maślona urodził się 6 lutego 1983 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jeszcze mieszkając w Kędzierzynie-Koźlu, zaczął rozwijać on swoją pasję do świata filmu i kina. Paweł Maślona uczęszczał wtedy do Nieprofesjonalnego Klubu Filmowego „Groteska” przy domu kultury „Chemik". Udało mu się tam zrealizować swoje pierwsze amatorskie etiudy: „Ostatnich gryzą psy”, „Mleko”, czy „Takie tam”, które zostały wyróżnione nagrodą im. prof. Henryka Kluby dla Młodych Twórców.

Studia reżyserskie Paweł Maślona ukończył na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Dyplom z reżyserii obronił w 2011 roku. Pierwszy poważniejszy sukces przyniosła mu właśnie jego praca dyplomowa, film pt. „Magma". Otrzymał za tę produkcję kilkanaście nagród, w tym wyróżnienia na festiwalach w Pradze, Cambridge, Palm Springs i Gdyni, gdzie przyznano mu nagrodę za najlepszy film Konkursu Młodego Kina. „Magma" to krótkometrażowa produkcja o pracowniku sklepu meblowego (w tej roli Łukasz Simlat), który boryka się z wypaleniem zawodowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto