MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kluczbork wygrał sprzęt AGD i przekazał go jedenastu organizacjom pozarządowym. Będzie służył potrzebującym

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Jedenaście organizacji pozarządowych zostało obdarowanych sprzętem AGD, który gmina Kluczbork wygrała w konkursie na najpiękniej oświetlone miasto na Opolszczyźnie.
Jedenaście organizacji pozarządowych zostało obdarowanych sprzętem AGD, który gmina Kluczbork wygrała w konkursie na najpiękniej oświetlone miasto na Opolszczyźnie. Milena Zatylna
Kluczbork został świetlną stolicą województwa opolskiego, zwyciężając w tegorocznym konkursie „Świeć się z Energą” i wygrał sprzęt elektryczny o wartości 10 tys. zł. Przekazał go 11 organizacjom pozarządowym.

W plebiscycie na najpiękniej oświetlone miasto Kluczbork otrzymał 1785 głosów. Wyprzedził nawet Opole i to aż o 1155 głosów.

Kluczbork po raz drugi został triumfatorem na Opolszczyźnie, gdyż wygrał również w 2022 roku.

- Ten konkurs to jest zabawa. Staramy się co roku ubogacać nasze oświetlenie i dać mieszkańcom radość w okresie świąt – mówi burmistrz Jarosław Kielar. - Z kolei mieszkańcy bardzo się zmobilizowali i głosowali w plebiscycie. W związku z tym, że kluczborczanie dołączają do głosowania, czynią dobro, bo sprzęt ten pozostanie i będzie służył wielu potrzebującym.

Wśród obdarowanych znalazło się Stowarzyszenie Klucz do Rozwoju, które m.in. prowadzi jadłodzielnię, czyli punkt dzielenia się żywnością.

- Dostaliśmy m.in. lodówkę, która będzie zapasowa – mówi wiceprezes Anna Król. – Pojawił się w ubiegłym roku taki problem, że obecna przestała działać i nie mieliśmy pieniędzy na zakup nowej.

Organizacja środkami z konkursu podzieliła się ze Stowarzyszeniem Oczami Zwierząt, które otrzymało warnik, by można było zimą zagrzać jedzenie dla czworonogów.

Z kolei Hospicjum św. Ojca Pio dostało suszarkę elektryczną do placówki w Smardach Górnych.

- To sprzęt bardzo nam potrzebny - informuje prezes Sławomir Kołecki. - Mamy jedną suszarkę, ale planowaliśmy zakup drugiej. Prezent jest niezwykle ważny i na czasie.

Natomiast Świetlica Parasol otrzymała dwa saturatory, dwie suszarki do włosów i suszarkę na pranie.

Oprócz wymienionych organizacji obdarowane zostały również: Związek Emerytów i Rencistów, Uniwersytet III Wieku, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszenie Wolontariat 50 Plus, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zakład Aktywności Zawodowej oraz Stowarzyszenie „Kobietom-Mammograf”.

Wręczenie sprzętu odbyło się w sklepie Media Expert, który mieści się w Galerii Miodowej w Kluczborku.

W konkursie ogólnopolskim Kluczbork uplanował się na 8. miejscu w stawce 16 miast.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kluczbork wygrał sprzęt AGD i przekazał go jedenastu organizacjom pozarządowym. Będzie służył potrzebującym - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto