MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad milion złotych dla zakładów aktywności zawodowej. Otrzyma je 5 placówek z Opolszczyzny

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Łącznie w zakładach aktywności zawodowej w województwie zatrudniane są 324 osoby.
Łącznie w zakładach aktywności zawodowej w województwie zatrudniane są 324 osoby. Łukasz Biernacki
1,322 miliona złotych to kwota, jaka zostanie rozdysponowana pomiędzy zakłady aktywności zawodowej w województwie opolskim. Pieniądze te mają usprawnić działanie i umożliwić zdobycie pracy przez kolejne osoby z niepełnosprawnościami.

Zakłady aktywności zawodowej to jednostki, zapewniające zatrudnienie osobom z niepełnosprawnościami, które często bez tego rodzaju pomocy nie byłyby w stanie samodzielnie zarabiać. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisane zostały umowy na przekazanie zakładom z województwa opolskiego pieniędzy na działalność.

– Te umowy są nadzieją dla osób z niepełnosprawnościami, które są bardzo szczęśliwe, że mają zajęcie, pracę i czują się potrzebne. Te zakłady to nie tylko sam fakt zarobienia pieniędzy, który może i jest bardzo istotny, ale to też możliwość wyjścia z domu oraz posiadanie celu w życiu – mówił marszałek województwa, Andrzej Buła.

W naszym regionie takie zakłady pracy dla osób niepełnosprawnych funkcjonują w:

  • Opolu,
  • Kędzierzynie-Koźlu,
  • Nysie,
  • Kluczborku
  • i w Lewicach w powiecie głubczyckim.

- Bardzo cieszę się, że dzięki zakładom aktywności zawodowej osoby z niepełnosprawnościami stają się coraz bardziej samodzielne. To jest duża pomoc dla rodzin i ich bliskich. Świadomość tego, że praca jest tym, przez co się definiuje, tutaj sprawdza się w stu procentach – mówiła Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

Łącznie w zakładach aktywności zawodowej na Opolszczyźnie zatrudniane są 324 osoby.

- Marzymy o tym, żeby przyjąć do pracy jak największą liczbę osób. Bez tego wsparcia finansowego byłoby nam ciężko. Wykorzystamy je na naszą codzienną działalność m.in. na doposażenie stanowisk czy zakup potrzebnych materiałów – powiedziała Małgorzata Kwiring-Pondel, prezes stowarzyszenia Zakład Aktywności Zawodowej w Kluczborku. 

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ponad milion złotych dla zakładów aktywności zawodowej. Otrzyma je 5 placówek z Opolszczyzny - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto