Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olimpiada seniorów w Wołczynie. Wśród konkurencji był np. rzut gumowcem na odległość

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Wołczyn był gospodarzem olimpiady seniorów. Rywalizowały nie tylko miejscowe drużyny, ale także reprezentanci Kluczborka i Namysłowa. Zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach, takich jak np. kręgle, rzut piłeczką do wiaderka, rzut gumowcem, bieg slalomem z ping pongiem czy hokej.
Wołczyn był gospodarzem olimpiady seniorów. Rywalizowały nie tylko miejscowe drużyny, ale także reprezentanci Kluczborka i Namysłowa. Zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach, takich jak np. kręgle, rzut piłeczką do wiaderka, rzut gumowcem, bieg slalomem z ping pongiem czy hokej. Urząd Miejski w Wołczynie
W Wołczynie po raz pierwszy odbyła się olimpiada seniorów. Wzięli w niej udział nie tylko miejscowi zawodnicy, ale także z Kluczborka i Namysłowa.

Zawody rozgrywane były w hali widowiskowo-sportowej w Wołczynie. Rywalizowały w nich pięcioosobowe drużyny złożone zarówno z panów, jak też z pań.

- To wydarzenie to piękna inicjatywa moich pracowników z urzędu miejskiego. Spotkanie ludzi, którzy przepracowali i byli aktywni całe życie, a dziś na emeryturach potrafią fantastycznie spędzać czas, pokazując i będąc przykładem dla młodszego pokolenia – mówił burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek. - Dzisiaj mamy drużyny z Namysłowa, Kluczborka i Wołczyna. Jestem przekonany, że w kolejnych edycjach, a zamierzamy kontynuować takie olimpiady, tych kół seniorów, również z innych gmin i powiatów, będzie więcej.

Zawodnicy zmagali się w kilku konkurencjach, takich jak np. kręgle, rzut piłeczką do wiaderka, rzut gumowcem, bieg slalomem z ping pongiem czy hokej.

Seniorzy walczyli z wielkim zaangażowaniem i skupieniem, ale też z ogromnym dystansem do siebie i zawsze fair play. Głośnym kibicowaniem dopingowali nie tylko kolegów i koleżanki z drużyny, ale także konkurentów. Widać było, że uczestnictwo w olimpiadzie, rywalizacja i aktywność fizyczna sprawiają im ogromną radość. Warto też dodać, iż młode pokolenie mogłoby niejednokrotnie pozazdrościć seniorom kondycji fizycznej i zręczności.

- Zostaliśmy zaproszeni jako kluczborskie koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Jestem zachwycona tym pomysłem. Dawno temu też nosiłam się z ideą organizacji takiej imprezy, ale do tego nie doszło. Cieszę się, że ktoś inny zechciał ją zorganizować – mówi przewodnicząca Irena Kowalczyk. -Ważne jest to, że są seniorzy, którzy chcą ruszać się, ćwiczyć. Czasem wydaje się, że to takie proste rzeczy, jak rzuty, że nie ma tu żadnej filozofii. A to jest jednak wysiłek, który w każdym wieku, a już szczególnie w naszym, jest bardzo ważny.

Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla uczestników. Dla drużyn ufundowali medale i puchary, a także bardzo atrakcyjne nagrody.
Partnerami olimpiady seniorów byli: firma Lesaffre (która także miała swoją drużynę w turnieju), Wołczyński Ośrodek Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Olimpiada seniorów w Wołczynie. Wśród konkurencji był np. rzut gumowcem na odległość - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto