Krzysztof Strauchmann
Zbiornik w Kluczborku zapewnia zawodnikom jednolite warunki, a więc wyniki zawodów potwierdzają wysoką formę zwycięzców. Okręg PZW w Opolu
Na 36 drużyn z 22 europejskich krajów najlepszy okazał się włoski klub Lenza Emiliana Tubertini. Wicemistrzostwo świata w wędkarstwie zdobyli Czesi. Naszym wędkarzom należy się medal za wzorową organizację imprezy.

Wszystko się udało. Dopisała pogoda, zbiornik okazał się świetny, ryby były wspaniałe. Zawodnicy są bardzo zadowoleni i myślę, ze jeszcze nie raz odwiedzą nasz region – podsumowuje 42 Klubowe Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym w Kluczborku Elżbieta Mach – Piwowar z opolskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego.

W sobotę i niedzielę zawodnicy rozegrali dwie rundy. Już po pierwszej turze na czoło wysunęli się zawodnicy z Włoch, którzy złowili ryby o łącznie największej wadze. W niedzielę Włosi potwierdzili swoją znakomitą formę. W czasie niedzielnych uroczystości końcowych odebrali złoty medal, zresztą medale także przywieziono na uroczystości z Włoch.

Na drugiej pozycji ostatecznie uplasowali się Czesi – klub Crazy Boys – Maver. Trzecie miejsce zajęli Holendrzy z klubu HSU de Karper Verendaal Tinca.

Polskie kluby Robinson i Traper Siedlce zajęły kolejno 9 i 15 miejsce na 36 uczestników mistrzostw.

Zawody rozegrano na nowych sztucznym zbiorniku w Kluczborku na rzece Stobrawie, gdzie przed rokiem opolski okręg PZW organizował mistrzostwa krajowe. To wtedy międzynarodowa federacja związków wędkarskich dostrzegła w Zbiorniku Kluczbork potencjał na światowe zmagania.

Wszystkie złowione w czasie mistrzostw ryby wróciły do zbiornika. Od 1 sierpnia można będzie na nim znowu wędkować.