MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wóz strażacki z napędem na cztery koła trafi do Byczyny. Kosztował 1,2 mln zł, ale gmina zapłaciła za niego tylko 20 proc.

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Nie tylko mieszkańcy Byczyny, ale także strażacy OSP Byczyna, czekali na tę chwilę z niecierpliwością. Wkrótce otrzymają taki nowoczesny samochód
Nie tylko mieszkańcy Byczyny, ale także strażacy OSP Byczyna, czekali na tę chwilę z niecierpliwością. Wkrótce otrzymają taki nowoczesny samochód Nasze Miasto
Gmina Byczyna otrzymała od rządu 960 tys. zł dofinansowania na zakup średniego samochodu strażackiego. Co jeszcze ważniejsze, samochód będzie wyposażony w napęd na cztery koła, co pozwoli na skuteczniejsze działania w terenach trudno dostępnych podczas akcji ratowniczych i gaśniczych.

Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski wyraził swoje zadowolenie z decyzji Ministra Finansów, który przyznał gminie maksymalne – 80 procent dofinansowanie na zakup nowego wozu strażackiego. Podkreślił, że gmina Byczyna, pomimo trudnej sytuacji budżetowej, odnotowuje imponujący rozwój i prowadzi wiele inwestycji na swoim terenie.

- Dla gminy Byczyna i jej mieszkańców każdy dodatkowy zastrzyk finansowy jest bezcenny – tłumaczy wojewoda Kłosowski.

Nie tylko mieszkańcy Byczyny, ale także strażacy OSP Byczyna, czekali na tę chwilę z niecierpliwością. Istniejące samochody strażackie wymagały już wymiany, a nowy samochód trafi do gminy między listopadem a grudniem.

Wartość zakupu samochodu wynosi 1,2 mln zł, z czego wkład gminy to 240 tysięcy zł.

- Ten nowy samochód nie tylko wzmocni flotę strażacką regionu, ale także podkreśli znaczenie bezpieczeństwa mieszkańców. W trudnych warunkach terenowych, napęd na cztery koła jest niezwykle cenny i zapewni skuteczne działania w razie potrzeby – wyjaśnia wojewoda.

Iwona Sobania, burmistrz Byczyny podczas konferencji prasowej wyraziła swoją głęboką wdzięczność za wsparcie, które gmina otrzymała na zakup nowego samochodu strażackiego.

- Dla gminy Byczyna, gdzie zadłużenie stanowi poważny problem, uzyskanie 80 procent dofinansowania z budżetu państwa jest ogromnym sukcesem. Bez tego nigdy nie moglibyśmy nawet marzyć o nowym wozie strażackim – dodała burmistrz Iwona Sobania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wóz strażacki z napędem na cztery koła trafi do Byczyny. Kosztował 1,2 mln zł, ale gmina zapłaciła za niego tylko 20 proc. - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto