MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

54 projekty za 1,2 mln zł. Będą świętować 25-lecie obrony województwa. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisano umowy

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano umowy na realizację zadań w obszarze kultury.
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano umowy na realizację zadań w obszarze kultury. Marcin Żukowski
W piątek (12 maja) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano 26 umów na realizację projektów w obszarze kultury. Działania prowadzone na terenie całej Opolszczyzny będą nawiązywały do 25-lecia obrony województwa opolskiego.

W sali Orła Białego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano 26 umów na realizację zadań w ramach otwartego konkursu ofert „Opolska kultura czeka na Ciebie – świętujemy aktywnie 25 lat obrony Województwa Opolskiego”.

W sumie dotacje przyznano 54 inicjatywom.

Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego, podkreśla, że w tegorocznej edycji udało się zwiększyć pulę pieniędzy do wydania na projekty w obszarze kultury.

- Dzięki przedsiębiorcom mamy dobry budżet i mogliśmy nakład na ten konkurs zwiększyć o jedną piątą, z miliona w tamtym roku na milion dwieście tysięcy w tym roku. Mamy 20-procentowy wzrost, to jest więcej niż inflacja, i dzięki temu wiele państwa inicjatyw, projektów, konferencji, festynów możemy dofinansować – wyjaśnia wicemarszałek Kubalańca.

Dotacje przyznano na działania, które będą realizowane we wszystkich powiatach województwa. Jedna z podpisanych umów dotyczy realizacji projektu pt. „25 Muzycznych Obrońców Opolszczyzny”. Przyznane dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych posłuży organizacji koncertu opolskich artystów.

- To są obrońcy muzyczni, którzy mówią o naszej tożsamości, o tym, że mamy swoją kulturę muzyczną i właściwie tę kulturę muzyczną, jak „Szła dzieweczka do laseczka”, śpiewa nie tylko Opolszczyzna, nie tylko cały Śląsk, nie tyko cała Polska, ale cały świat - przekonuje Ewa Kruszyna z Koła Gospodyń Wiejskich w Wojsławicach. - I my musimy pokazać, że to od nas ta kultura wychodzi, że to jest nasze, wyjątkowe. Ale jest też kultura wyższa. Mamy swoich kompozytorów, mamy swoje piosenki popowe, mamy świetnych twórców. I tych 25 muzycznych obrońców naszej Opolszczyzny chcemy pokazać na koncercie.

Najwyższą dotację, w wysokości 200 tysięcy złotych, otrzymała Fundacja Master Art na organizację 4. Opolskiego Banku Talentów.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 54 projekty za 1,2 mln zł. Będą świętować 25-lecie obrony województwa. W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisano umowy - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto