Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nabór do szkół średnich w Kluczborku. Wiemy, które kierunki były najpopularniejsze

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Kluczborskie szkoły ponadpodstawowe corocznie przygotowują ciekawą ofertę dla uczniów. Zespół Szkół Ogólnokształcących oprócz interesujących kierunków kształcenia, daje także młodzieży możliwość rozwoju talentów i pasji. Szkoła od lat bierze np. udział w konkursach debat oksfordzkich i historycznych, zajmując wysokie miejsca nie tylko w województwie, ale także w kraju.
Kluczborskie szkoły ponadpodstawowe corocznie przygotowują ciekawą ofertę dla uczniów. Zespół Szkół Ogólnokształcących oprócz interesujących kierunków kształcenia, daje także młodzieży możliwość rozwoju talentów i pasji. Szkoła od lat bierze np. udział w konkursach debat oksfordzkich i historycznych, zajmując wysokie miejsca nie tylko w województwie, ale także w kraju. ZSO w Kluczborku
W czterech szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat kluczborski utworzono 26 oddziałów klas pierwszych, do których przyjętych zostało łącznie 763 uczniów, w tym 241 uczniów do liceum ogólnokształcącego, 349 do techników oraz 173 do szkół branżowych.

- Tegoroczny nabór obejmował dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 roku i cały rocznik 2009, czyli tzw. półtora rocznika, natomiast w przyszłym roku do szkół ponadpodstawowych przyjdą dzieci urodzone w 2009 roku, które naukę rozpoczęły jako siedmiolatki. Jeśli chodzi o nasz powiat, będzie to około 230 uczniów – informuje Joanna Neugebauer, naczelniczka Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kluczborku. - Biorąc pod uwagę dane demograficzne i statystyczne, bardzo zależało nam na przyjęciu w tym roku jak największej liczby uczniów i myślę, że się to udało.

I tak jeśli chodzi o I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Kluczborku utworzono dwie klasy o profilu biologiczno-medycznym oraz po 1,5 oddziału klasy psychologiczno-pedagogicznej i klasy językowej. Natomiast jeśli chodzi profile matematyczny oraz prawny, to w każdym z nich powstała jedna klasa.

- Otwieramy siedem klas pierwszych, czyli dwie więcej, niż planowaliśmy w maju, więc bardzo jesteśmy zadowoleni z rekrutacji – podsumowuje Krystyna Błażewska, dyrektorka ZSO w Kluczborku. - Nadal dużym powodzeniem cieszy się klasa biologiczno-medyczna, więc podwoiliśmy pod tym względem nasza ofertę. Na drugim miejscu jest klasa psychologiczno-pedagogiczna i to jest też nowość w tym roku, bo w ubiegłych łączyliśmy biologiczną z kierunkiem psychologicznym. Mieliśmy nadzieję, że będzie wystarczająco na jedną klasę, okazało się, że tu nawet mamy 1,5 klasy, dlatego będzie jedna klasa połączona językowa z psychologiczno-pedagogiczną.

W Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku największym powodzeniem wśród uczniów cieszył się kierunek technik logistyk - utworzono dwa oddziały. Natomiast jeśli chodzi o informatyka, programistę i technika ochrony środowiska, to powstała jedna klasa na każdym tym kierunku.

W sumie w ZSLT będzie od września sześć oddziałów klas pierwszych.

- Bardzo dobry wynik naboru odnotował w tym roku Zespół Szkół Nr 1 w Kluczborku przy ul. Skłodowskiej-Curie – mówi Joanna Neugebauer. - Udało się utworzyć łącznie 5 oddziałów - jeden szkoły branżowej I stopnia oraz cztery pełne oddziały technikum w zawodzie: technik ekonomista, technik reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik fotografii i multimediów.

Natomiast w Zespole Szkół Nr 2 – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku utworzono trzy oddziały w technikum (technik elektryk i technik mechatronik po całym oddziale oraz jeden oddział łączony technik pojazdów samochodowych z technikiem transportu kolejowego) oraz 5 w branżowej szkole I stopnia.

Starostwo Powiatowe w Kluczborku podsumowało nabór do szkół ponadpodstawowych. Od września w szkołach prowadzonych przez powiat naukę rozpocznie ponad 750 uczniów klas pierwszych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nabór do szkół średnich w Kluczborku. Wiemy, które kierunki były najpopularniejsze - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto