Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rysunek z przedszkola w Bażanach wygrał konkurs. Trafił na okładkę książeczki. Dostaną ją przedszkola w całym województwie

Redakcja
Oddział zamiejscowy w Bażanach Publicznego Przedszkola w Bogacicy został laureatem w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bezpieczny Przedszkolak". Zwycięską pracę wykonała Emilka Kinder. Rysunek znalazł się na okładce książeczki "Bezpieczny przedszkolak", która trafi do placówek w całym województwie.
Oddział zamiejscowy w Bażanach Publicznego Przedszkola w Bogacicy został laureatem w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bezpieczny Przedszkolak". Zwycięską pracę wykonała Emilka Kinder. Rysunek znalazł się na okładce książeczki "Bezpieczny przedszkolak", która trafi do placówek w całym województwie. Milena Zatylna
Praca z Oddziału Zamiejscowego w Bażanach, które należy do Publicznego Przedszkola w Bogacicy zwyciężyła w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”.

Konkurs organizowany jest od dziesięciu lat przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- W tym roku do konkursu nadesłano 113 prac. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki – informuje Marcin Kosmala, koordynator konkursu, wojewódzki koordynator ds. profilaktyki społecznej KWP w Opolu oraz dyrektor Fundacji Pro-Lege. – Konkurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa, zwrócenie uwagi najmłodszych dzieci na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i w kontakcie z nieznajomymi.

Autorką zwycięskiej pracy jest Emilka Kinder. Jej rysunek trafił na okładkę książeczki pt. „Bezpieczny przedszkolak”, która została wydrukowana w nakładzie 4 tysięcy egzemplarzy i trafi do placówek w całym województwie.

- Początek roku szkolnego jest jednocześnie tym momentem, kiedy policjanci rozpoczynają realizację programu „Bezpieczna droga do szkoły”, a jej premiera odbywa się dziś właśnie tutaj, w Bażanach – mówi Marcin Kosmala. - Dzięki książeczce najmłodsi zapoznają się z zasadami bezpiecznego i kulturalnego zachowania na drodze oraz w środkach komunikacji.

Przedszkole w Bażanach otrzymało nagrody rzeczowe, m.in. kamizelki odblaskowe. Nagrodami uhonorowana została również Emilka. Ale największą frajdą dla przedszkolaków był policyjny piknik poświęcony bezpieczeństwu, który odbywał się na terenie placówki specjalnie dla nich.

Były konkursy, wizyta Policusia, czyli policyjnej maskotki, policyjne samochody i motocykl. Największą jednak atrakcją był pokaz Reda, czyli owczarka niemieckiego, który od niedawna służy w kluczborskiej komendzie. Red zaprezentował swoje umiejętności, które zdobył pod kierunkiem opiekuna, aspiranta sztabowego Piotra Michalskiego.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto