Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczniowie i nauczyciele z Kluczborka nagrali piosenkę i teledysk z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Wychowankowie i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku nagrali piosenkę i teledysk z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Wychowankowie i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku nagrali piosenkę i teledysk z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Materiały SOSW Kluczbork
Wychowankowie i wychowawcy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kluczborka przygotowali muzyczną niespodziankę na święta. Wspólnie nagrali piosenkę i teledysk, by umilić Boże Narodzenie szkolnej społeczności.

- W ubiegłym roku, jeszcze w czasie pandemii, powstała pierwsza nasza piosenka. Były święta, pachniało Bożym Narodzeniem, ale w ośrodku nie było dzieci. Bardzo to przeżywaliśmy, że nie możemy z nimi kolędować i wspólnie dzielić magii świąt. Wraz z koleżanką Jagą Spółczyńską wpadłyśmy na pomysł, że zrobimy niespodziankę, nagramy piosenkę dla wszystkich – wspomina Marlena Szymańska, pomysłodawczyni obu nagrań. – Tak powstało zeszłoroczne nagranie. W tym roku postanowiliśmy kontynuować naszą akcję, bo muzyka gra nam w duszy. A że dzieci już są, więc je również zaprosiliśmy do nagrania.

Tym razem w nagraniu wzięli udział wychowawcy: Marlena Szymańska, Natalia Zubrzycka, Alicja Czarna, Jaga Spółczyńska, Joanna Turek i Łukasz Turek oraz wychowankowie: Roksana Brzozowska, Laura Kóźlik, Katarzyna Kaczmarczyk, Dominik Kaczmarczyk i Nicola Gąsior .

Zaśpiewali piosenkę pt. „Gloria”, znaną m.in. z wykonania Kasi Cerekwickiej, Kasi Moś, Kuby Badacha i Mietka Szcześniaka.

- Nagranie, podobnie jak to sprzed roku, powstało w studio w Wołczyńskim Ośrodku Kultury pod okiem Grzegorza Stempina. Dla wszystkich z nas było to ogromne przeżycie. Dzieci już kilka tygodni przed przeżywały to bardzo i o niczym innym nie rozmawiały. Ale nam, dorosłym, też nogi się uginały, drżały głosy. Dreszczyk emocji udzielał się wszystkim – relacjonuje Łukasz Turek. – W studiu mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca z dźwiękiem i co można wyciągnąć z naszych głosów, bo przecież jesteśmy tylko amatorami.

Natomiast teledysk do piosenki nagrał i zmontował Łukasz Turek, który jest nie tylko wychowawcą w SOSW, ale przede wszystkim fotografem znanym jako Foto-Luk, m.in. autorem kalendarzy z klimatycznymi zdjęciami Kluczborka.

- Jednak robienie zdjęć i teledysku to nie to samo. Powstawał on spontanicznie, bez scenariusza – mówi Łukasz Turek. – W klipie udało nam się uzyskać ciekawe efekty dzięki scenografii, którą zrobiły Natalia Zubrzycka, Alicja Czarna i Laura Ciossek, a użyły do niej zwykłej folii ratunkowej pociętej na kawałki. Natomiast o makijaż zadbała moja córka Maja. W porównaniu do użytych środków, wszystko wyszło na bogato.

Premiera piosenki odbyła się podczas uroczystości wigilijnej w SOSW, a teraz można ją obejrzeć również na YouTubie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Uczniowie i nauczyciele z Kluczborka nagrali piosenkę i teledysk z okazji Świąt Bożego Narodzenia - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto