MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Blisko trzy miliony złotych na opolski sport. W urzędzie marszałkowskim w Opolu podpisano umowy

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Trzy opolskie organizacje sportowe podpisały umowy na dotacje o wartości blisko 3 miliony złotych.
Trzy opolskie organizacje sportowe podpisały umowy na dotacje o wartości blisko 3 miliony złotych. Marcin Żukowski
Trzy organizacje podpisały umowy na dotacje opiewające na łączną kwotę 2,95 miliona złotych. Pieniądze samorządu województwa opolskiego posłużą opolskim sportowcom, w sposób szczególny dzieciom i młodzieży.

W piątek (12 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano trzy umowy dotacyjne z organizacjami zajmującymi się sportem. Pieniądze trafiły do Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Opolskiej i Szkolnego Związku Sportowego.

– Dzisiaj rozstrzygamy prawie 3 miliony złotych dla trzech najważniejszych organizacji, które opiekują się różnymi środowiskami sportowymi w województwie opolskim. Bardzo nam zawsze zależy na tym, aby zarówno Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, jak i Akademicki Związek Sportowy i Szkolny Związek Sportowy otrzymały pieniądze na początku roku, ponieważ jest to istotne w całym cyklu przygotowań na najbliższy rok i do udziału w zawodach, mistrzostwach, ale przede wszystkim ze względu na akcję obozową, która odbywa się najczęściej w trakcie ferii zimowych – podsumowywał marszałek Andrzej Buła.

Większość środków trafi do Opolskiego Biura Sportu obsługującego 37 związków sportowych.

– Środki zostaną rozdysponowane szeroko, bo 2,250 mln zł to pieniądze głównie na Opolskie Biuro Sportu, ponieważ tam obsługujemy 37 związków sportowych, kadry, wyjazdy na Mistrzostwa Polski oraz gratyfikacje. Druga rzecz, skromniejsza, bo to będzie kwota 350 tysięcy złotych, to są Ludowe Zespoły Sportowe – szereg imprez, w tym trzy krajowe na terenie województwa opolskiego – wymieniał przewodniczący Gerard Halama.

Z kolei wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, który w naszym regionie odpowiada właśnie za sport, podkreślał rolę sportu dziecięcego w późniejszym sporcie dorosłych.

– Przekazane środki zostaną przeznaczone na to, co najistotniejsze, czyli na sport dzieci i młodzieży, a więc podstawę, jeżeli chodzi o piramidę szkolenia. Jeżeli nie docenimy tych dzieci na starcie, ich przygody w sporcie szkolnym, to później one nie złapią już tej pasji i nie będą uprawiały sportu – mówił wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

W sumie samorząd województwa opolskiego przeznaczył w tegorocznym budżecie na sport kwotę ponad 10 milionów złotych.

od 12 lat
Wideo

Śniadanie prasowe z piłkarzami GKS Katowice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Blisko trzy miliony złotych na opolski sport. W urzędzie marszałkowskim w Opolu podpisano umowy - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto