Krzysztof Marcinkiewicz
Mickiewicz w ostatnich tygodniach notuje bardzo dobrą passę.
Mickiewicz w ostatnich tygodniach notuje bardzo dobrą passę. Agata Brudzińska
W meczu 9. kolejki I ligi mężczyzn siatkarze KKS-u Mickiewicz Kluczbork pokonali we własnej hali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2.

Tym samym zawodnicy z północy Opolszczyzny wygrali już piąty mecz z rzędu. Nie było jednak o to łatwo, goście z województwa łódzkiego postawili się faworytowi. Do wyłowienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Pierwszy set z dużym impetem rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już 10:3. Przy stanie 15:10 wydawało się, że partia jest pod kontrolą Mickiewicza. Goście zdobyli jednak 3 punkty z rzędu. Zmobilizowało to siatkarzy Mickiewicza, którzy wygrali tego seta do 19.

Ataki gospodarzy trwały do połowy drugiego seta, kiedy prowadzili już 12:8. Wtedy to jednak goście z Tomaszowa Mazowieckiego urządzili pokaz świetnej gry, prowadząc 20:17. Znów do głosu doszli jednak kluczborczanie, którzy przegonili rywali do stanu 23:21. W końcówce zachowali więcej zimnej krwi, co pozwoliło im zwyciężyć 25:23.

Kolejne dwa sety to z kolei dominacja Lechii. W połowie trzeciego seta siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego odskoczyli Mickiewiczowi, przewagę tę utrzymując do końca partii.

W czwartej partii wyrównana walka trwała do stanu 18:19. Potem coś się zacięło w grze Mickiewicza, który oddał tego seta.

Wszystko rozstrzygnęło się więc w tie-breaku, który na początku był wyrównany. Od stanu 9:6 siatkarze z Kluczborka utrzymali 3-punktówą przewagę do końca meczu.

MVP meczu został Arkadiusz Olczyk.

Po zwycięstwie Mickiewicz wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Grał jednak w tej kolejce jako pierwszy i teraz czekać będzie na to, co zrobią rywale. Ich bezpośredni rywale, Bogdanka Arka Chełm, w sobotnim (11 listopada) meczu przeciwko MCKiS Jaworzno będą zdecydowanym faworytem.

Mickiewicz Kluczbork - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:19, 25:23, 18:25, 19:25, 15:12)
Mickiewicz: Kopacz (4 pkt), Pasiński (11), Olczyk (11), Linda (11), Górski (17), Mucha (10), Czyrek (libero) oraz Lewandowski, Lipiński, Siemiątkowski (1), Mendel.