Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Weegree AZS Politechnika Opolska przegrało po dogrywce 77:80 z Kotwicą Kołobrzeg w wyjazdowym meczu 24. kolejki Pekao SA I ligi mężczyzn. Nie udał się rewanż za jesienną porażkę we własnej hali.

W Kołobrzegu spotkały się dwie wyrównane drużyny, będące po 24 kolejkach sąsiadami w tabeli Pekao SA I ligi. Obie miały na koncie 39 punktów. Obie też w ostatnim czasie przegrały mecze z HydroTruckiem Radom.

Zarówno Kotwica jak i Weegree AZS miały w tym sezonie swoje wzloty i upadki. W pierwszym meczu obu drużyn rozgrywanym w Opolu w 8. kolejce Kotwica minimalnie wygrała 91:88.

Rewanż w Kołobrzegu również był niezwykle wyrównany. W pierwszej kwarcie żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać przewagi większej niż 5 punktów.

Druga kwarta rozpoczęła się wyśmienicie dla opolan, którzy dzięki dwóm celnym "trójkom" wyszli na prowadzenie 24:17. Podrażnieni gospodarze odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie. W końcówce skuteczniej zagrali jednak goście i do przerwy prowadzili 36:35.

W trzeciej kwarcie Kotwica odskoczyła na kilka punktów przewagi, którą utrzymywali również w czwartej odsłonie meczu. Kiedy prowadziła 63:52 wydawało się, że jest już po meczu. Wtedy piąty bieg wrzuciło Weegree AZS, które odrobiło straty. Znów zaczęło trafiać "trójki". Po 40 minutach na tablicy widniał wynik 73:73 i wszystko miało rozstrzygnąć się w dogrywce.

W niej miał miejsce festiwal nieskuteczności po obu stronach, ale ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Kolejne spotkanie ekipa Weegree AZS rozegra 14 lutego (środa) o godz. 19.00. Na własnym parkiecie podejmie Polonię Warszawa.

Kotwica Kołobrzeg - Weegree AZS Politechnika Opolska 88:70 (17:18, 18:18, 17:13, 21:24, d. 7:4)