Projekty i narzędzia, które pomogą osiągnąć sukces

Materiał informacyjny ROCKET SCIENCE
Z badań wynika, że co drugi z nas czuje się przytłoczony pracą. Częstym powodem, dla którego kobiety chcą zakładać własne firmy, jest właśnie możliwość samodzielnego decydowania o czasie i miejscu pracy. Jednocześnie młodzi ludzie na początku swojej drogi zawodowej czują się zagubieni i nieprzygotowani do pracy. Jakie narzędzia mogą być pomocne zarówno dla przedsiębiorczyń, jak i osób pracujących na etacie? Poznaj nasze propozycje urządzeń wydajnych, niezawodnych i nowoczesnych.

Ulga dla pracujących na etacie

Z badania przeprowadzonego w ramach projektu Oyka Power Hour Sukcesu Pisanego Szminką wynika, że co drugi z nas czuje się przytłoczony obowiązkami w pracy, a jedynie ⅓ pracodawców dba o dobrostan swoich pracowników. Okazuje się, że pracując zdalnie 29 proc. respondentów często na obowiązki służbowe poświęca więcej czasu, niż wynika z umowy, podczas gdy w przypadku pracy stacjonarnej ten odsetek wynosi jedynie 16 proc. Badanie towarzyszy trasie koncertowej Oyka Power Hour, które jest spotkaniem z muzyką na żywo, połączonym z motywującym wystąpieniem – power speech w wykonaniu Olgi Kozierowskiej. Ostatnie spektakle w ramach trasy odbędą się 7 i 8 grudnia w Katowicach i Krakowie.

Wsparcie dla młodzieży

Osoby pracujące marzą o większej elastyczności w wypełnianiu obowiązków, a także często skarżą się na przepracowanie, a młodzi ludzie są zagubieni. Z badania przeprowadzonego przy okazji 5. edycji programu Fun.Tech.Future. wspierającego młodzież ze środowisk nieuprzywilejowanych wynika, że aż 90 proc. ankietowanych w wieku 18-26 lat uważa, że młodzi ludzie kończący edukację nie są przygotowani do poszukiwań pracy i udziału w rekrutacji. Dodatkowo okazuje się, że aż 56 proc. nie czuje się przygotowana do podjęcia pełnoetatowej pracy.

– Mamy poczucie, że dzięki tego typu akcjom realnie pomagamy młodym osobom stawiać pierwsze kroki na rynku zawodowym – mówi Małgorzata Dzięcielewska, Dyrektor Marketingu Sephora w Polsce i Czechach.

Wsparciem dla młodych ludzi może być platforma EduNav, pierwsza polska ogólnodostępna platforma do nauki matematyki z wykorzystaniem AI. Osoby, które wezmą udział w badaniu na temat stosunku Polaków do tej dziedziny nauki otrzymają darmowy dostęp do platformy do końca roku, możliwość zapoznania się z najnowszymi badaniami na temat lęku matematycznego oraz e-booka zawierającego metody i sposoby pomagające w rozwiązaniu wyzwań związanych z lękiem matematycznym.

Rozwijanie swojej przedsiębiorczości

Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 15 lat nagradza polskie przedsiębiorczynie oraz liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności i włączania, zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 3 stycznia 2024 roku. Z raportu „Bizneswoman Roku: Polki i przedsiębiorczość 2023” wynika, że aż 29 proc. respondentek, które chciałyby prowadzić własną firmę, motywuje do tego perspektywa elastyczności oraz możliwości samodzielnego decydowania o tym ile, kiedy i gdzie się pracuje. Wiele z nas marzy o tym, aby prowadząc firmę i będąc swoim własnym szefem móc dowolnie dysponować czasem i miejscem pracy – ułatwia to łączenie życia osobistego i rodzinnego z rozwojem zawodowym. Każdy z nas był kiedyś w sytuacji, gdy musiał brać wolne w pracy, aby załatwić coś w urzędzie – pracując na własny rachunek zawsze można nadrobić zaległą pracę wieczorem, bez konieczności tłumaczenia się przełożonemu. Jednak przy takim trybie pracy ogromnie ważne są niezawodne narzędzia – oczywiście laptop, ale także telefon komórkowy, który w razie potrzeby spełni najważniejsze funkcje komputera.

Narzędzia przydatne w pracy

Osoby, które dużo pracują lub prowadzą własną firmę, często znajdują się w sytuacji, gdy muszą pilnie dołączyć do rozmowy wideo, przeczytać dokumenty lub wysłać maila, np. w drodze na spotkanie. W takich sytuacjach bardzo przydatny może być smartfon Infinix NOTE 30 Pro, który posiada duży wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem 120 Hz o wysokiej jasności oraz trybem ochrony oczu – dzięki tej specyfikacji obsługa poczty e-mail czy przeglądanie plików na telefonie jest komfortowe i możliwe niemal w każdych warunkach. Za sprawą szybkiego ładowania o mocy 68 W możliwe jest naładowanie baterii o pojemności 5000 mAh do 80% w zaledwie 30 minut. Dodatkowo urządzenie posiada rozwiązania ułatwiające obsługę wielu okien jednocześnie, co będzie przydatne m.in. podczas wideokonferencji czy dokonywania opłat bankowych. Infinix NOTE 30 Pro wyróżnia także opcja poprawy łączności w warunkach słabego zasięgu, co podnosi niezawodność urządzenia.

Pracę z dowolnego miejsca – w podróży, kawiarni czy samochodzie – oprócz smartfona może też ułatwić smartwatch Kieslect KS Pro. Posiada on wydajny akumulator o pojemności 300 mAh, co umożliwia korzystanie z niego przez 7 dni na jednym ładowaniu. Jego prostokątna koperta jest wykonana z wysokiej jakości metalu, natomiast duży wyświetlacz o rozmiarze 2.01 cala ma rozdzielczość 410 x 502 px, co sprawia, że odczytywanie na nim powiadomień nie stanowi problemu. Urządzenie posiada ochronę IP68, dzięki czemu jest odporne na działanie wody i pyłów, a dodatkowo możliwe jest używanie go niemal w każdych warunkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Projekty i narzędzia, które pomogą osiągnąć sukces - Nasze Miasto

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto