Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rekordowa liczba projektów i 400 tysięcy do podziału. Ruszyło głosowanie w Kluczborskim Budżecie Obywatelskim. Potrwa do 22 marca

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Inwestycje wykonane w ramach Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego.
Inwestycje wykonane w ramach Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miejski w Kluczborku
Rozpoczęło się głosowanie na wnioski zgłoszone do tegorocznego Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Kluczborka może oddać swój głos.

- To już siódma edycja naszego budżetu obywatelskiego i rekordowa pod względem liczby zgłoszeń – informuje Grzegorz Błażewski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego. – Wpłynęło aż dwadzieścia pięć wniosków o dofinansowanie. Trzy zostały odrzucone ze względów formalnych. Na resztę można już głosować.

Gmina przeznaczyła na budżet obywatelski 400 tysięcy złotych, to o 100 tysięcy więcej niż rok temu. Na potrzeby głosowania miasto zostało podzielone na dwa obszary. Pierwszy obejmuje centralną i południową część Kluczborka, a drugi część północną. Na każdy przypada 185 tysięcy do rozdysponowania na tak zwane projekty twarde, czyli inwestycyjne i remontowe.

Mieszkańcy obszaru pierwszego mogą oddać swój głos na osiem projektów. Aż trzy opiewają na maksymalną kwotę dofinansowania:

  • modernizacja i rozbudowa kluczborskiej ścianki wspinaczkowej,
  • remont części dachu kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych,
  • modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Można także zagłosować na przebudowę toru saneczkowego przy leśnej górce na trasy MTB - wartość tego projektu została oszacowana na 150 tysięcy czy na utworzenie grającego ogrodu przy Szkole Muzycznej. Z kolei najtańszy w tym obszarze jest projekt zakładający utwardzenie parku przy placu Niepodległości, wyceniony na 33 tysiące.

Mieszkańcy obszaru drugiego mają do wyboru sześć propozycji. Najdroższym, opiewającym na nieco ponad 184 tysiące, jest utworzenie parku na Błoniach, zaś najtańszym instalacja wideodomofonów w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5.

W tym roku gmina po raz pierwszy wprowadziła także możliwość głosowania na projekty miękkie, które zakładają organizację wydarzeń sportowych, kulturalnych, edukacyjnych, społecznych, warsztatów i szkoleń. Tu maksymalna wartość wniosku to 30 tys. zł. Wpłynęło osiem projektów z terenu całego miasta.

- Głosowanie zapowiada się ciekawie i spodziewamy się, że jak zwykle będzie zacięty bój – mówi Grzegorz Błażewski. – Kilku mocnych lokalnych liderów zaangażowało się w projekty i na pewno będą walczyć o poparcie dla nich.

Głosowanie trwa do 22 marca. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec Kluczborka, bez względu na wiek, ale tylko jeden raz – online na stronie www.kbo.kluczbork.pl lub wypełniając tradycyjną, papierową kartę do głosowania.

W przypadku osób poniżej 16. roku życia wymagane jest podanie imienia i nazwiska oraz peselu rodzica lub opiekuna prawnego. Głosujący może wybrać jeden projekt twardy w swoim obszarze, a także może zagłosować na projekt miękki. Zwycięskie wnioski zostaną wykonane do końca tego roku.

Zobacz, jakie inwestycje zostały zrobione w mieście w ramach Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rekordowa liczba projektów i 400 tysięcy do podziału. Ruszyło głosowanie w Kluczborskim Budżecie Obywatelskim. Potrwa do 22 marca - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto