Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Emerytowani rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie spotkali się zgodnie z coroczną tradycją. Część z nich nadal pracuje

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Tradycyjne styczniowe spotkanie emerytowanych oleskich rzemieślników.
Tradycyjne styczniowe spotkanie emerytowanych oleskich rzemieślników. Cech Olesno
Najstarsi rzemieślnicy z jednego z największych cechów w regionie spotykają się tradycyjnie co roku. W prywatnych zakładach rzemieślniczych emerytura zresztą często jest tylko na papierze, a fachowcy pracują, dopóki zdrowie i siły pozwalają.

- Coroczne spotkanie emerytowanych rzemieślników i pracowników naszego biura jest tradycją oleskiego cechu - mówi Paweł Miozga, kierownik Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie.

Noworoczne spotkanie zorganizowano w sali konferencyjnej Domu Rzemiosła w Oleśnie przy ul. Wolności 8-10.

- W spotkaniu uczestniczyła grupa emerytów, która nadal jest aktywna zawodowo - podkreśla Paweł Miozga.

Gości przywitali starszy cechu Alojzy Bardorz, podstarszy Hubert Brodacki oraz kierownik biura Cechu Paweł Miozga. Coroczne spotkanie jest zawsze okazją do rozmowy o bieżących sprawach rzemieślników z Olesna i okolic. A ten rok zapowiada się wyjątkowo i jubileuszowo.

- W tym roku będzie 440. rocznica powstania cechu w Oleśnie oraz 60 lat istnienia Domu Rzemiosła - zapowiada Alojzy Bardorz.

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie to regonalna potęga

W czasach, kiedy wiele cechów upada, Cech Rzemiosł Różnych w Oleśnie jest potęgą. Zrzesza w sumie 157 zakładów rzemieślniczych, które w sumie dają pracę 1150 osobom.

Aktualnie w małych lokalnych firmach rzemieślniczych zawodu uczy się 200 uczniów. Co roku ponad 8o osób zdaje egzamin czeladniczy i zostaje dyplomowanymi rzemieślnikami. Również co roku 90-100 uczniów rozpoczyna naukę zawodu.

- Do 1998 roku przynależność do cechu była obowiązkowa. Teraz już nie jest, ale nadal warto należeć do cechu - przekonuje Alojzy Bardorz, starszy cechu w Oleśnie. - Nie tylko dlatego, że dzięki temu można szkolić uczniów, ale by wspólnie promować zakłady rzemieślnicze. Wiele razy podsyłam moich klientów innym firmom z cechu, ponieważ uważam, że są godne polecenia! Trzeba się nawzajem wspierać, a nie tylko konkurować.

Biuro cechu mieści się w Domu Rzemiosła w Oleśnie przy ul. Wolności 8-10.

od 7 lat
Wideo

Jak działają oszuści 1 - fałszywy SMS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto