Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Kluczbork kupiła budynek przy ulicy Ligonia, w którym niegdyś mieściła się telekomunikacja. Wiemy, co w nim powstanie

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Milena Zatylna
Obiekt jest ogromny, ma około 3000 m2 powierzchni. Wraz z budynkiem gmina stała się też właścicielem 40-arowej działki. Całość kosztowała 2,2 mln zł.

Obiekt przez długie lata należał do spółki Orange.

- Jako gmina chcieliśmy przejąć od Orange drogę łączącą ulice Ligonia i Słowackiego - mówi wiceburmistrz Dariusz Morawiec. - Ale pojawiła się propozycja, żebyśmy kupili również budynki po dawnym biurowcu wraz z działką, na co przystaliśmy.

29 czerwca w Warszawie został podpisany akt notarialny dotyczący kupna. Gmina zapłaciła za trzy budynki o łącznej powierzchni 3000 m2 i 40-arową działkę 2,2 mln zł.

- Już dla samego gruntu warto było kupić tę nieruchomość, która jest położona w świetnej lokalizacji, w samym centrum największego kluczborskiego osiedla i z bardzo dobrym dojazdem - wyjaśnia Dariusz Morawiec. - Lepszą trudno sobie wymyślić. Ponadto budynki są bardzo solidne, więc warto w nie inwestować.

Gmina przejmie obiekt w sierpniu. Na razie Orange prowadzi w nim prace związane z przenoszeniem infrastruktury telekomunikacyjnej, bo w dalszym ciągu spółka będzie miała w budynku m.in. serwerownię i akumulatorownię.

- W tym celu spółka Orange będzie wynajmowała od nas pomieszczenia o powierzchni około 500 m2 - informuje wiceburmistrz. - Oprócz tego, przynajmniej na razie, z budynku korzystać będą obecni najemcy, czyli m.in. Poczta Polska, apteka czy gabinet dentystyczny.

Docelowo na pozostałej powierzchni gmina chce utworzyć centrum służące celom społecznym, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym. Jednym z pomysłów zakłada przeniesienie do niego Środowiskowego Domu Pomocy, który mieści się obecnie w budynku OPS-u przy ul. Zamkowej oraz utworzenie domu pobytu dla osób starszych.

- To są wstępne plany, wszystko zależy od tego, czy uda nam się zdobyć dofinansowanie z zewnątrz do tej inwestycji - mówi Dariusz Morawiec.

Jeszcze w sierpniu mają się zacząć prace projektowe. Na ten cel gmina zabezpieczyła 125 tysięcy zł.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gmina Kluczbork kupiła budynek przy ulicy Ligonia, w którym niegdyś mieściła się telekomunikacja. Wiemy, co w nim powstanie - Nowa Trybuna Opolska

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto