Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowy Urząd Pracy w Opolu zachęca pracodawców do korzystania z dotacji na szkolenia dla pracowników. Nawet 19 tys. złotych na osobę

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu
Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu Marcin Żukowski
Pracodawcy mogą starać się o pieniądze na szkolenia dla pracowników. Rusza nabór wniosków na dotacje z Funduszu Pracy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy powstał w 2014 roku. Pozwala on pracodawcom pozyskać dotacje z powiatowych urzędów pracy na przeszkolenie pracowników.

- Pieniądze pochodzą z Funduszu Pracy. Pracodawcy płacą składkę w wysokości ponad 2 proc. I te pieniądze mogą wrócić do nich w postaci szkoleń dla pracowników i pracodawców. Co ważne, sam szef firmy również może się przeszkolić – tłumaczy Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora PUP w Opolu.

W programu można aplikować o dofinansowanie w ramach jednego z sześciu priorytetów.

- Według zeszłorocznych badań najczęściej wybieranym priorytetem są zawody deficytowe. To aż 70 proc. wszystkich wniosków. Każdy pracodawca może sprawdzić na stronie www.barometrzawodow.pl, czy dany zawód, stanowisko pracy jest w deficycie - wyjaśnia Tomasz Kwiatek.

Inne obszary priorytetowe dotyczą m.in. osób powyżej 50. roku życia lub firm wprowadzających nowe narzędzia, np. informatyczne, organizacji pracy itp.

Na całe województwo opolskie jest do rozdysponowania ponad 5 mln złotych. Pracodawcy mogą aplikować na jedną osobę o kwotę stanowiącą maksymalnie trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia.

- W naszym przypadku to ponad 19 tys. złotych na osobę - informuje Tomasz Kwiatek. - Nasza średnia zeszłoroczna pokazuje, że dofinansowanie dla jednego pracownika wyniosło 3 tys. złotych.

Mikroprzedsiębiorca może się starać o dotację na przeszkolenie pięciu pracowników. Mały biznes to już liczba dziesięciu pracowników. W przypadku dużego biznesu z programu może skorzystać aż 50 pracowników.

Pracodawcy z Opola i powiatu opolskiego, aby skorzystać z dofinansowania, muszą między 25 a 27 stycznia złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu. Wnioski można składać w formie papierowej lub elektronicznej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.opole.praca.gov.pl

Program jest realizowany na terenie całego kraju. Informacje o dotacjach udzielanych w innych powiatach można uzyskać we właściwym powiatowym urzędzie pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto