Wystartowała III edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu

Materiał informacyjny Polskiej Mocy Biznesu
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
To prestiżowe wydarzenie, zorganizowane na PGE Narodowym w Warszawie gromadzi elity biznesu, przedstawicieli NGO's, oraz środowisk akademickich i administracyjnych. Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze, współorganizatorka Kongresu, podkreśla, że "Dziś firmy, zwłaszcza te największe, wyróżnia silne nastawienie na działania prospołeczne. Stają się one liderami, którzy oprócz core biznesu angażują się w projekty korzystne dla społeczeństwa”.

Kongres został podzielony na trzy sceny, które odzwierciedlają ideę ESG. Eksperci poruszają kwestie związane z redefinicją motoryzacji, energetyką, gospodarką obiegu zamkniętego, work-life balance, zrównoważonym budownictwem i rolą sztucznej inteligencji w biznesie.

Scena związana z ekologią skoncentrowana jest na dostawach energii i wody oraz gospodarowaniu odpadami. Omawiane są cele klimatyczne wspierające zrównoważony rozwój kraju i strategie obniżania zużycia surowców naturalnych.

Kolejna scena poświęcona jest społecznej odpowiedzialności, analizując zagadnienia work-life balance, zdrowie publiczne, samorządy, oraz moc społeczną. Dyskusje obejmą wyzwania branży farmaceutycznej i medycznej, wpisując się w szersze spektrum tematów społecznych.

Ostatni filar Kongresu skupia się na biznesie, na finansowaniu zrównoważonego rozwoju, poruszając tematy, trendy i innowacje w gospodarce.

Podczas Kongresu eksperci z różnych dziedzin odpowiadają na ważne pytania dotyczące trzech kluczowych obszarów: ekologii, społeczeństwa i gospodarki:

Energia Wiatrowa - kwestie budowy farm wiatrowych w mniejszej odległości od obszarów zamieszkałych.

Fotowoltaika - strategie dotyczące roli fotowoltaiki w ramach OZE. Zarządzanie odpadami - czy i jak Polska może skutecznie zarządzać problemem odpadów, jakie strategie mogą być skuteczne i czy koszty związane z tym zarządzaniem są konieczne.
Wyzwania współczesnej medycyny - kwestia zarządzania systemem opieki zdrowotnej oraz największych wyzwań zdrowotnych stojących przed polskim społeczeństwem.

Atrakcyjność Polski dla pracowników zagranicznych - atrakcyjność Polski dla imigrantów zarobkowych, politykach integracyjnych oraz inicjatywach wspierających ich długoterminowe osiedlenie się w Polsce.

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem i rządem - sposoby na zwiększenie widoczności i wpływu organizacji pozarządowych w społeczeństwie.

Przyjęcie euro - argumenty za i przeciw wprowadzenia euro jako oficjalnej waluty w Polsce.

System głosowania w UE - system głosowania większościowego w Unii Europejskiej, analizując jego potencjalny wpływ na efektywność procesu decyzyjnego i suwerenność państw członkowskich.

Wsparcie dla Ukrainy - opinie na temat zaangażowania Polski w odbudowę Ukrainy, wsparcia dla jej dążeń do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO, pomysł stworzenia Unii Polsko-Ukraińskiej.

Celem Kongresu jest nie tylko zidentyfikowanie obecnych wyzwań, ale także wyznaczenie kierunków dla przyszłych rozwiązań. Kongres staje się kluczowym wydarzeniem dla przyszłości polskiej gospodarki, odgrywając istotną rolę na arenie europejskiej i światowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wystartowała III edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu - Nasze Miasto

Wróć na kluczbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto